Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

ДПС роз’яснила порядок заповнення та подання повідомлення № 20-ОПП

28.09.2021

Повідомлення № 20-ОПП є обліковою формою, яка підтверджує наявність у суб’єкта господарювання об’єктів оподаткування у розумінні пункту 63.3 статті 63 Кодексу. У повідомленні № 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання повідомлень за формою № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.09.2021 N 3505/ІПК/99-00-18-04-02-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) надає індивідуальну податкову консультацію на звернення Товариства.

Товариство просить роз’яснити порядок заповнення та подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - повідомлення N 20-ОПП).

Згідно з пунктом 63.3 статті 63 Кодексу об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням (далі - об’єкти оподаткування) є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом Кодексу.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків, що затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. N 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за N 1562/20300 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» (далі - Порядок N 1588).

Згідно з пунктом 8.4 розділу VIII Порядку N 1588 повідомлення N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У повідомленні N 20-ОПП надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Під час надання повідомлень за формою N 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування.

Принцип укрупнення інформації не застосовується під час надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному державному органі з отриманням відповідного реєстраційного номера.

Відповідно до пункту 2921.1 статті 2921 Кодексу об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників згідно з пунктом 2921.2 статті 292 Кодексу є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом для справляння плати за землю.

База оподаткування у розумінні статті 23 Кодексу - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об’єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов’язання.

Платники єдиного податку четвертої групи згідно з підпунктом 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 Кодексу самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. N 578, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 07.07.2015 р. N 799/27244 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Отже, на підставі даних декларації платника єдиного податку (далі - декларація), яка є щорічною звітною формою, зокрема, здійснюється розрахунок суми податку.

Повідомлення N 20-ОПП є обліковою формою, яка підтверджує наявність у суб’єкта господарювання об’єктів оподаткування у розумінні пункту 63.3 статті 63 Кодексу.

Враховуючи, що ці форми мають різне призначення, Кодексом для них встановлено різний термін подання до контролюючого органу, подання суб’єктом господарювання декларації не звільняє його від обов’язку подавати повідомлення N 20-ОПП.

Відповідно до п. 528 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Пунктом 52.2 ст. 52 Кодексу встановлено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
21.07.2025
Чи можна через суд поновити можливість розблокування ПН/РК
Якщо платник не скористався правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку в шестимісячний строк з дня отримання платником такого рішення від контролюючого органу. Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна н...
21.07.2025
Порядок зняття з обліку договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції
Розглянемо порядок зняття з обліку договорів та угод після їх припинення, розірвання, закінчення строку дії чи після досягнення мети, для якої вони були укладені, визнання їх недійсними у судовому порядку, а також у разі втрати ознак платника податку, які визначені ПК, за умови відсутності грошових ...
21.07.2025
Відмова від статусу резидента Дія Сіті та наступна виплата дивідендів: як оподатковувати та звітуватися
Розглянемо, що таке дивіденди, обкладення суми дивідендів податком на прибуток підприємств, відображення дивідендів у додатку ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств тощо. Більше за темою: Резиденти Дія Сіті: оподаткування доходів спеціалістів Два варіанти сплати корпоративн...
Кращі матеріали