Зміни в законодавстві з 3 по 7 лютого 2025 року
Документи, які набули чинності з 3 по 9 лютого 2025 року
Наказом Мінфіну встановлено, що Податковий розрахунок за новою формою перший раз подаватиметься за січень 2025 року.
Законопроєкт № 6013 було передано на підпис Голові Верховної Ради. Далі документ буде передано на підпис Президенту. Про нововведення, які передбачають зміни, можна дізнатися за посиланнями в нашій новині.
Урядом викладено у новій редакції додаток «Перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб» до постанови КМУ від 24.02.2016 № 112.
Президент підписав Закони від 15.01.2025 № 4220-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та від 15.01.2025 № 4220-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації».
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» щодо уточнення положень про зайнятість населення».
В Електронному кабінеті стала доступною форма J(F)0500110 Податкового розрахунку.
Мінсоцполітики оприлюднено законопроєкт «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Документом передбачається встановлення обов’язкової участі в системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працівників.
Термін проходження ВЛК військовозобов’язаним, які перебувають у статусі обмежено придатних і які не встигли до 5 лютого пройти військово-лікарську комісію, буде продовжено до 5 червня. Передбачено й інші зміни.
Мінсоцполітики оприлюднено проєкт Закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення».
Позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов’язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок є частиною зобов’язань з податку на прибуток підприємств. Детальніше – у новині.
Незважаючи на дію мораторію на перевірки у період воєнного стану, перевірки деяких видів можуть проводиться і зараз. Протягом 2024-го та на початку 2025 року неодноразово вносилися зміни до законодавства, які стосуються як порядку проведення перевірок, так і дії мораторію на їх проведення. Про останні з них – у нашому матеріалі.
Звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з їх військово-обліковими документами здійснюється відповідно до графіка звіряння, затвердженого керівниками відповідних державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
Наведено перелік категорій платників податків, які звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Згідно з наказом Держстату вперше звітувати за новими формами № 1-ПВ потрібно буде за січень 2025 року (до 7 лютого) та за І квартал 2025 року (до 7 квітня).
Право на працю закріплено в Конституції України, дозволяючи громадянам самостійно обирати місце та умови своєї професійної діяльності. Однак, у період воєнного стану виникають нові регулювання щодо сумісництва, які потрібно враховувати.