Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДКСУ про подання звітності за І квартал 2018 року через АС «Є-Звітність»

Редакція

05.04.2018 398 0 0

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) повідомляє, що зміни до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.02.2012 за № 196/20509 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.02.2017 № 44, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.2017 за № 297/30165) (далі - Порядок № 44) знаходяться на державній реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Зазначеними змінами до Порядку № 44 передбачено, що форми звітності складаються та подаються із застосуванням автоматизованоїсистеми подання електронної звітності клієнтами Державної казначейської служби України (далі – АС «Є-Звітність»).

Проте: пунктом 17 чинного Порядку № 44 встановлено, що форми бюджетної звітності подаються також на електронних носіях згідно з вимогами автоматизованої системи Казначейства України. У процесі подання бюджетної звітності органам Казначейства може здійснюватися обмін документами в електронному вигляді, в тому числі електронними документами. При поданні звітності в електронному вигляді застосовуютьсявимоги Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронний цифровий підпис".

пунктами 13 та 14 Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансівУкраїни від 28 лютого 2017 року № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2017 року за № 384/30252 (далі - Порядок № 307), встановлено, що фінансова звітність подається органам Казначейства також на електронних носіях згідно з вимогами автоматизованоїсистеми Державної казначейської служби України. При поданні фінансової звітності в електронному вигляді застосовуються вимоги законодавствапро електронні документи та електронний документообіг.

Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» визначено, що електронний документ це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов'язкові реквізити документа, створення якого завершуєтьсянакладанням електронного підпису. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковимиреквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Проелектронний цифровий підпис".

Електронний цифровий підпис - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікуватипідписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа (Закон України «Про електронний цифровий підпис»).

Станом на 03.04.2018 АС «Є-Звітність» знаходиться в дослідно-промисловій експлуатації та в повному обсязі забезпечує виконання вимог вищезазначених законів України і нормативних документів щодо складання звітності.

Додатково повідомляємо, що АС «Є-Звітність» буде налаштована на подання звітності за І квартал 2018 року починаючи з 10 квітня поточного року.

З метою накопичення та використання у майбутньому звітних даних, пропонуємо, розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів, які подали звітність за І квартал 2018 року на паперових носіях, здійснити її подання в електронному вигляді через АС «Є-Звітність».

http://www.treasury.gov.ua/main/uk/pu...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали