Формування митної вартості: не допускайте помилок
05.06.2018 963 0 0
Підрозділом митного аудиту під час перевірки одного із підприємств області, що проводилась за результатами аналізу договорів із контрагентами, встановлено порушення повноти декларування складових митної вартості.
Перевіркою були виявлені відмінності між інформацією в довідках про транспортні витрати та актах виконаних робіт. Порушення у відображенні витрат на транспортування товарів на умовах поставки FCA призвело до заниження податкових зобов’язань з податку на додану вартість із ввезених в Україну товарів на суму 277 тис. грн. та додаткового імпортного збору на суму 35 тис. грн.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що заявлена декларантом митна вартість товарів і подані ним відомості про її визначення повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню. А підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення таких операцій.
Оскільки доставка товару це окрема господарська операція, то всі витрати, які понесені при її виконанні, є витратами на транспортування. При ввезенні на митну територію України товару автотранспортом, який для здійснення доставки товару, виїхав до пункту завантаження (відповідно до умов поставки) порожнім, тобто при цьому не виконував перевезення експортних вантажів, то витрати на подачу транспортного засобу до місця завантаження відносяться до господарської операції з доставки товару і повинні враховуватись при визначенні його митної вартості.
Крім того, при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються подальші витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті. Зокрема, це витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов’язані з їх транспортуванням, витрати на страхування цих товарів.
ДФСУ, керуючись главою 4 ПКУ, своїм рішенням про результати розгляду скарги, поданої підприємством для оскарження акту перевірки, залишило податкові повідомлення рішення по визначеним податковим зобов’язанням зі сплати митних платежів за результатами перевірки на загальну суму 387 тис грн без змін, а скаргу платника податку – без задоволення.
Даний приклад наведено для упередження суб’єктів господарювання від неправомірного заниження митних платежів при митному оформленні товарів та дотримання вимог податкового та митного законодавства.
Звертаємо увагу платників податків, що порушення вимог законодавства веде до негативних наслідків у господарській діяльності.
http://ch.sfs.gov.ua
Коментарі до матеріалу