Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи є відповідальність фізособи-власника земельної ділянки, якщо податковий орган не надіслав податкове повідомлення-рішення з сумою загального МПЗ у визначений строк

17.11.2023 75 0 0

Головне управління ДПС у Запорізькій області роз’яснює: якщо контролюючий орган у визначений строк не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) з визначеною сумою загального мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з ПДФО, платник податку має право звернутися до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси для проведення звірки даних з наданням правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що знаходяться у його власності та/або постійному користуванні, договорів про оренду, емфітевзис або інше користування земельними ділянками, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, тощо. 

Відповідно до пп. 170.14.1 Податкового кодексу (далі – ПК) для платників податку – власників, орендарів, користувачів на інших умовах (у т. ч. на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих такими особами в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, загальне МПЗ визначається контролюючим органом. 

Підпунктом 170.14.3 ПК установлено, що визначення загального МПЗ фізособам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.  

Якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) таке ППР разом з детальним розрахунком суми податку у зазначений строк, фізособа звільняється від відповідальності, передбаченої ПК за несвоєчасну сплату річного податкового зобов’язання на суму позитивного значення різниці між сумою загального МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів. 

Таке річне податкове зобов’язання може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п. 102.1 ПК [тобто не більше, ніж за 1 095 днів. – Ред.]. 

Згідно з пп. 170.14.6 ПК платник податку, який отримав ППР із визначеною контролюючим органом сумою МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з ПДФО, зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному ППР суму податку протягом 60 днів з дня вручення ППР. 

У разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному ППР сумою річного податкового зобов’язання з ПДФО, платник податку має право у порядку, встановленому ст. 42 ПК, протягом 30 днів з дня вручення ППР звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми ПДФО, з наданням підтвердних документів, зокрема, щодо: 

  • земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі; 
  • суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції; 
  • суми сплачених податків, зборів, платежів. 

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обчислення МПЗ здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки. 

ГУ ДПС у Запорізькій області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали