Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Єдинник повернув покупцю передоплату, яку оподаткував: як уточнити показники декларації

31.10.2019

Якщо кошти суб'єкт господарювання повернув у звітному третьому кварталі 2019 року, то слід врахувати суму скоригованого (зменшеного на суму повернення) доходу у звітній декларації за три квартали 2019 року. У такому разі уточнюючу декларацію не подають.

Коли ж сума доходу за третій квартал 2019 року матиме від'ємне значення, то позитивний об'єкт оподаткування відсутній. У такому разі слід пам'ятати, що декларацію необхідно подати за наявності показників, які підлягають декларуванню відповідно до п. 49.2 ПКУ.

Тому потрібно врахувати суму повернених коштів під час складання декларації за наступний звітний період (рік) і з отриманої позитивної суми доходу за четвертий квартал 2019 року визначити податкові зобов'язання до сплати.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.10.2019 р. № 751/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба України на звернення Товариства, надіслане Головним управлінням ДПС у м. Києві, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи, внаслідок розірвання договору з контрагентом та відповідно до листа про повернення коштів у звітному періоді здійснило повернення передоплати, отриманої та оподаткованої єдиним податком у попередніх періодах, і загальна сума доходу за звітний квартал становить від’ємне значення.

Товариство запитує, яким чином потрібно подати уточнюючу Декларацію та за який саме період.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно з пп. 296 п. 296.7 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку третьої групи - юридичні особи складають Декларацію наростаючим підсумком та подають до контролюючого органу у строки, встановлені для квартального (звітного) періоду.

Форма Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369, зареєстрованим в Мін’юсті 10.04.2017 за №478/30346).

Об’єктом оподаткування для юридичної особи, яка сплачує єдиний податок, згідно з п. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу, вважається будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

До суми доходу не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (частина п’ята п. 292.11 ст. 292 Кодексу).

Отже, якщо Товариство внаслідок розірвання договору здійснює повернення коштів, отриманих та оподаткованих у минулих податкових періодах, то Товариство має право на врахування цієї операції при визначенні оподатковуваного доходу у податковому періоді, у якому таке повернення відбулося.

Якщо повернення коштів відбулося у звітному третьому кварталі 2019 року, то Товариство має врахувати суму скорегованого доходу у звітній Декларації за три квартали 2019 року. У такому разі уточнююча Декларація не надається.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до п.49.2 ст. 49 Кодексу податкова декларація надається за звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню.

Таким чином якщо сума доходу за третій квартал 2019 року становить від’ємне значення, то у Товариства відсутня база оподаткування для розрахунку податкових зобов’язань до сплати (відсутній позивний об’єкт оподаткування).

Водночас, оскільки Декларація надається наростаючим підсумком, то Товариство має врахувати суму повернених коштів при складанні Декларації за наступний звітний період (рік) і з отриманої позитивної суми доходу за четвертий квартал 2019 року визначити податкові зобов’язання до сплати.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали