Доопрацьовано план податкових перевірок: що змінилось?
На сайті ДПС розміщений доопрацьований проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків».
Податківці пропонують удосконалити критерії ризиковості господарської діяльності платників податків.
- Через скасування додатка 5 до Декларації з ПДВ з переліку критеріїв відбору платників податків - юридичних осіб високого ступеня та критеріїв відбору платників податків - постійних представництв та представництв нерезидентів виключать критерій ризику «наявність розбіжностей у платника податків згідно із системою автоматизованого зіставлення податкового зобов'язання та податкового кредиту у розрізі контрагентів (завищення податкового кредиту) у сумі понад 1 млн грн, або понад 5% загальних обсягів податкового кредиту, але не менше ніж 100 тис. грн» за відсутності джерела інформації для розрахунку ризику.
- За результатами моніторингу спрацювання наявних критеріїв відбору платників податків - юридичних осіб прийнято рішення щодо перенесення критерію «декларування експортних та/або імпортних операцій без фактичного здійснення таких операцій» з високого ступеня до критеріїв ризику середнього ступеня.
- З переліку критеріїв ризику середнього ступеня для платників податків - юридичних осіб виключать критерій «наявність негативних рішень комісії ДПС у системі автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних протягом трьох звітних періодів» через те, що зупинка податкової накладної/розрахунку коригування, а також факт відмови комісією контролюючого органу у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування наразі не може вважатися ризиком.
- Критерій відбору платників податків - юридичних осіб середнього ступеня ризику доповнять новим - «сплата податку на прибуток за відповідний рік в обсязі менше 1,5% від обсягу відшкодованого податку на додану вартість у розмірі понад 10 млн грн упродовж календарного року».
- Доповнять новий критерій ризику високого ступеню «обсяг придбання, без ПДВ, відображений у податкових деклараціях з ПДВ, становить 75 або більше відсотків обсягу постачання, без ПДВ, відображеного у податкових деклараціях з ПДВ».
- З'явиться новий критерій ризику високого ступеня «включення до складу витрат у податковій декларації про майновий стан і доходи сум амортизаційних відрахувань за відсутності відомостей щодо наявності власних об'єктів оподаткування».
- Буде новий критерій ризику середнього ступеню «декларування доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, за відсутності зареєстрованого РРО та/або програмного РРО та відомостей щодо відкритих банківських рахунків».
www.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу