Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Для призначення пенсії держслужбовця обов'язково мати визначений законом стаж

Редакція

16.04.2018 780 0 0

ВС розглянув спір про призначення пенсії в разі, якщо за старим Законом про держслужбу була призначена пенсія по інвалідності.

4 квітня Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом до управління Пенсійного фонду про визнання протиправним відмови територіального органу ПФУ здійснити після 1 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом «Про державну службу» № 899-VIII) призначення пенсії державного службовця по інвалідності в розмірі 60% від заробітку.

На думку позивачки, відповідач в порушення ст. 37 Закону «Про державну службу» № 3723-XII  та ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» незаконно відмовив їй в призначенні пенсії державного службовця, посилаючись на той факт, що вона не досягла пенсійного віку, визначеного Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». У той же час позивачка вважає, що пенсія держслужбовця їй належить  в силу п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 899-VIII.

У своїй постанові Верховний Суд прийшов до наступних висновків:

Після 1 травня 2016 року не передбачено особливого порядку призначення пенсій по інвалідності для осіб, які мають стаж державної служби (як це було встановлено ч. 6 ст. 37 Закону № 3723-XII).

Таким чином, особи, яким встановлено інвалідність, зберігають право на отримання пенсії держслужбовця в порядку і розмірах, встановлених Законом № 3723-XII, лише в випадку, якщо вони за станом на 1 травня 2016 року одночасно мали:

- стаж державної служби, визначений п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 899-VIII;

- вік і страховий стаж, передбачені ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-XII.

В інших випадках, особи з числа держслужбовців, яким встановлено інвалідність, не мають права на отримання пенсії в розмірах, передбачених ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-XII, але мають право на призначення пенсії по інвалідності за правилами Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Дана постанова ВС може бути оскаржена в апеляційному порядку на розгляд в Велику палату Верховного Суду протягом 30 днів з моменту винесення.

Ознаками типових справ для даної категорії спорів встановлено:

1) позивачем є особа, яка обіймає або обіймала посаду держслужбовця, якій встановлено інвалідність;

2) відповідачем виступає територіальний орган ПФУ;

3) предметом спору є вимога зобов'язати відповідача призначити пенсію по інвалідності держслужбовця згідно ст. 37 Закону № 3723-XII.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/73...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали