Тема застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) наразі є однією з найобговорюваніших серед усіх представників бізнесу. Зокрема, минулорічні новації передбачають зобов’язання більшості єдинників використовувати РРО, збільшення штрафів за недотримання законодавчих приписів та «кешбек» для споживачів, що поскаржилися на порушення. Для якої категорії платників та коли застосування РРО стане обов’язковим?
Нагадаємо, закони України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» від 20.09.2019 р. № 128-IX (далі – Закон про РРО) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 р. № 129-IX набирають чинності 19 квітня 2020 року.
До 01 жовтня 2020 року РРО та/або програмні РРО не застосовують платники єдиного податку ІІ–ІV груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, крім тих, що здійснюють:
З 1 жовтня 2020 року застосування РРО стане обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ–ІV груп, які здійснюють:
Тобто розширюється перелік видів діяльності, під час здійснення яких необхідно застосовувати РРО.
У разі перевищення платником єдиного податку ІІ–ІV груп (фізичною особою – підприємцем) у календарному році обсягу доходу 1 млн грн застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника є обов’язковим.
Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.
З 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ–ІV груп.
devisu.ua