ДФС про подання деки з податку на прибуток у 2016 році та скасування сплати авансових внесків
21.01.2016 21 0 0
ДФС у листі від 18.01.2016 р. № 1626/7/99-99-19-02-02-17 розповіла про зміни в обкладенні податком на прибуток підприємств у 2016 році.
1. Щоквартальне декларування податку на прибуток
За результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:
- протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;
- протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.
Подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації (наказ Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897).
2. Скасування щомісячних авансових внесків із податку на прибуток
Платники податку в січні – травні 2016 року не сплачують щомісячних авансових внесків, нарахованих у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період із червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється, і р. 26 Декларації не заповнюється.
Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок із податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.
3. Вимоги для об'єднань й асоціацій ОСББ із метою визначення їх неприбутковими організаціями
Вимоги щодо передбачення установчими документами передання активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду чи зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання чи перетворення) не поширюються на об'єднання й асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.
4. Зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку чи сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.
5. Коригування фінансового результату на доходи від участі в капіталі та дивіденди
Підпункт 140.4.1 ПКУ викладено в новій редакції, що надає змогу платникам податку зменшувати фінансовий результат до оподаткування також на суму нарахованих доходів від участі в капіталі платників єдиного податку 4-ї групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.
Слід звернути увагу, що відповідно до п. 40 підрозділу 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУтаке право надано платникам для врахування зазначених доходів у зменшення фінансового результату при розрахунку об'єкта обкладення податком на прибуток підприємств у 2015 році.
Джерело: http://www.interbuh.com.ua/ru/documen...
Коментарі до матеріалу