Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що врахувати при заповненні заяви про повернення суми бюджетного відшкодування: поради ДПС

26.10.2023 19 0 0

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків інформує, що форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21).

Відповідно до п. 10 розд. III Порядку № 21 додатком до податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) є, зокрема, заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4) (додаток 4) до податкової декларації з ПДВ.

Платники податку, які відповідно до ст. 200 Податкового кодексу (далі – ПК) мають право на бюджетне відшкодування ПДВ, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та додають до декларації, зокрема, додаток 4 (п. 5 розд. V Порядку № 21).

Подання додатку 4 є обов’язковим при заповненні рядка 20.2 декларації.

Додаток 4 заповнюється з урахуванням наступного:

  • сума бюджетного відшкодування, визначена у декларації за звітний (податковий) період (ряд. 20.2 декларації) з ПДВ відповідно до ст. 200 ПК, відображається окремо:

а) у сумі (зазначається цифрами), що перераховується на рахунок платника у банку/небанківському надавачу платіжних послуг із зазначенням номеру рахунка (ряд. 20.2.1 декларації);

б) у сумі (зазначається цифрами), що враховується у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до держбюджету із зазначенням коду бюджетної класифікації та рахунку платежу в Казначействі (ряд. 20.2.2 декларації).

При цьому заявлена сума бюджетного відшкодування, відображена у додатку 4, повинна відповідати сумі, вказаній у податковій декларації з ПДВ.

ДПС

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали