Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Бізнес з червня переведуть на нову звітність по ПДВ: як все зміниться

22.05.2018

З червня 2018 року платники ПДВ зобов'язані будуть заповнювати звітність за новими правилами. Мінфін змінив редакцію трьох додатків ПДВ-декларації, які є її невід'ємною частиною. Оскільки відповідний наказ (№381 від 23 березня 2018 роки) був опублікований тільки на початку травня, то, згідно з нормами Податкового кодексу (п.46.6 НК), платники зобов'язані використовувати нову форму декларації з наступного місяця, тобто з червня 2018 - го.

Ті, хто подає квартальну звітність, відповідно, повинні будуть подавати її за підсумками третього кварталу. Хоча деякі юристи не виключають, що податківці можуть вимагати заповнення нових форм вже з другого кварталу.

Кого торкнеться

Зміни торкнулися трьох додатків ПДВ-декларації: Д1, Д5 і ДС9. Найбільш очікуваним була зміна спеціального додатку ДС9, яке заповнюють сільгоспвиробники, які претендують на дотації з бюджету. Так як з 1 січня 2018 року змінилися вимоги Податкового кодексу до інформації, на підставі якої визначається обсяг «дотаційного» ПДВ і право на дотацію (закон №2245 від 7 грудня 2017 року).

До сих пір аграрії мали вираховувати позитивну різницю між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом дотаційних операцій, а також мучилися з розподілом податкового кредиту на дотаційний і звичайний. Так як саме в межах такої позитивної різниці (суми фактично сплаченого ПДВ) в 2017 році надавалася дотація.

Тепер у них має поменшати роботи: досить буде вказати обсяг податкових зобов'язань перед бюджетом за операціями поставки товарів (без її зменшення на суми податкового кредиту) і окремо - обсяг операцій (без урахування ПДВ), які закон відносить до дотаційних. Ці види діяльності перераховані в п.16.3 закону про держпідтримку сільського господарства №1877.

При цьому, треба пам'ятати, що враховуватися будуть тільки ті податкові зобов'язання, які значаться в уже зареєстрованих податкових накладних (за звітний період). Йдеться про ПН, у яких в правій частині порядкового номера вказано код «2».

У другій частині таблиці додатка ДС9, як і раніше аграрії будуть розраховувати частку сільгоспвиробництва (по всьому с/г товарів і окремо - за дотаційними), а також долю недотаційних поставок. Важливо, що робити це потрібно не тільки сукупно за останні 12 місяців, але і окремо по кожному звітному періоду.

Крім того, в цій таблиці з'явилася окрема графа «ПВН» - для розрахунку сільгоспдолі новоствореним платником. А в шапці додатка ДС9 було додано поле «06» для зазначення дати включення до Реєстру одержувачів бюджетної дотації. Ця дата повинна бути вказана в другій квитанції, яку аграрій отримує після подачі заяви про внесення до реєстру.

Для всіх інших платників ПДВ будуть важливі зміни, що стосуються двох інших додатків Д1 і Д5.

Реєстрація незареєстрованого

Як припускають експерти, зміна цих додатків ймовірно пов'язана з бажанням податківців зібрати додаткову інформацію про платників і впорядкувати свої бази даних. Додаток Д1 (розрахунки коригувань сум ПДВ) і Д5 (розшифровка зобов'язань в розрізі контрагентів) були доповнені таблицями 1.1 і 1.2.

У таблицю 1.1 буде заноситися інформація про розрахунки коригування (РК), які збільшують розмір податкових зобов'язань, але ще не були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Причому причина не реєстрації ПН неважлива. Це може бути і брак ліміту на рахунку, і прострочення реєстрації або блокування ПН.

При цьому важливо пам'ятати, що в цю таблицю повинні потрапляти нові розрахунки коригування, які були складені в звітному періоді, тобто, наприклад, в червні.

У таблицю 1.2 повинні потрапляти всі інші РК, які були складені за всі попередні періоди, починаючи з 1 липня 2015 року, тобто, за останні три роки. Але так і залишилися незареєстрованими на дату подання декларації (за червень 2018 року).

Тут треба враховувати, що таблиця 1.2 заповнюється один раз за звітний період, за яким підприємство вперше звітує за оновленою ПДВ-декларацією. У всіх подальших деклараціях цю таблицю заповнювати не потрібно.

Ймовірно, так податківці хочуть руками самих платників виявити незарееєстровані ПН і РК, щоб оштрафувати підприємства за несвоєчасну реєстрацію.

Але оскільки така помилка не пов'язана з несплатою ПДВ (адже податкові зобов'язання були сформовані і вказані раніше в звітності), то це може трактуватися лише як порушення ведення податкового обліку. Відповідно, адмінштраф за ст.163-1 КпАП складе 85-170 грн за перше порушення протягом року, а за повторне загрожує всього 170-255 грн.

https://ubr.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Достроковий вихід на пенсію за віком: нагадує ПФУ
Які категорії працівників мають право на достроковий вихід на пенсію за віком? Більше за темою: Стаж працівників для пільгових пенсій Пенсія за вислугу років та грошова допомога: хто може отримати Перелік осіб, які мають право на дострокову пенсію та умови призначення такої пенсії, визначено ст. 1...
15.05.2025
Стан ринку праці в України: результати опитування від Служби зайнятості
Зібрані дані стануть Дорожньою картою роботи Служби зайнятості на 2025–2026 роки. Державна служба зайнятості презентувала результати одразу двох масштабних досліджень спільно зі швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation та Федерацією роботодавців України: «Оцінка ринку...
15.05.2025
Чи має право працівник з інвалідністю відмовитися від відрядження
Плануєте направити працівника з інвалідністю у відряджєення? А якщо він відмовляється? Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Чи можна відправити у відрядження сумісника? Працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження робо...
Кращі матеріали