Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Алгоритм заповнення форми № 1-ціни (пром) (місячна)

Редакція

01.12.2017 3661 0 0

Держстат у листі від 20.07.2017 р. N 17.4-12/10 надав роз'яснення, що містять інформацію щодо показників та змісту форми державного статистичного спостереження N 1-ціни (пром) (місячна) "Звіт про ціни виробників промислової продукції" (далі - форма).

У формі передбачені розділи для даних щодо змін цін на продукцію, реалізовану в межах України та поза її межами, яка відповідає позиціям чинної Номенклатури продукції промисловості (далі - НПП).

Органи державної статистики отримують дані щодо цін виробників промислової продукції за товарами та послугами від юридичної особи за її місцезнаходженням або безпосередньо від структурного підрозділу юридичної особи за місцем здійснення підрозділом виробничої діяльності.

Дані щодо цін виробників промислової продукції відображаються на основі первинних документів бухгалтерського обліку (податкові, товарно-транспортні накладні тощо) або відповідних актів, що підтверджують реалізацію промислової продукції.

Значення показників форми мають формат представлення в числах:

графи 1 - 2 - із двома десятковими знаками (після коми);

графа 4 - у цілих числах.

За відсутності даних відповідні графи форми містять прочерки.

Показники форми

1. Графа "А" містить повне найменування продукції із зазначенням її марки, артикула, технічних характеристик.

2. Графа "Б" містить одиницю вимірювання продукції, щодо якої надається ціна.

3. Графа "В" включає код продукції відповідно до НПП. Перелік кодів респондент отримує від територіального органу Держстату разом з листом про його залучення до державного статистичного спостереження за змінами цін виробників промислової продукції.

4. Графа 1 містить ціну, за якою було реалізовано продукцію у звітному місяці.

Форма відображає дані про ціни, що фактично склалися на 20 число звітного місяця на продукцію, призначену для реалізації в межах України та за її межі. Ця ціна не включає податки (податок на додану вартість, акцизний податок тощо) та транспортні витрати, які окремо нараховує виробник. Продукція вважається реалізованою після оформлення документів незалежно від надходження платежів за неї.

Якщо підприємство реалізовувало продукцію декільком покупцям, то береться ціна продукції з найбільшої за обсягом партії за однакових базових умов реалізації продукції (форма розрахунку - готівковий, безготівковий; тип контракту - довгостроковий, короткостроковий; тип споживача - промислові підприємства, підприємства невиробничої сфери, будівельні організації, державні органи та організації, торговельні компанії, некомерційні організації, транспортні фірми, приватні особи тощо; обсяги поставки та ін.).

У разі відсутності на підприємстві реалізації продукції на 20 число показується ціна продукції з найбільшої за обсягом партії, яка реалізована у найближчий до зазначеної дати день звітного місяця.

Щомісячно спостерігаються ціни на продукцію однакової якості, комплектації (упаковка виробу, комплектування виробу додатковими допоміжними приладами, запасними частинами чи навпаки - недоукомплектування, тобто без окремих комплектуючих, запчастин).

Інформація про ціни не враховує:

знижки (націнки) при реалізації продукції окремим споживачам (наприклад, при реалізації товару за готівку);

дотації (за видами продукції, на виробництво якої передбачені державні дотації).

Якщо продукцію знято з виробництва чи на підприємстві відбулися зміни щодо переходу із серійного виробництва на разові або індивідуальні замовлення, вона заміняється на аналогічну продукцію. При включенні нової продукції в спостереження щодо неї зазначається ціна як за звітний місяць, так і за попередній.

5. Графа 2 включає ціну, за якою було реалізовано продукцію в попередньому місяці.

6. Графа 3 вміщує коди причин зміни ціни на продукцію у звітному місяці, зазначені у формі. Якщо причин зміни ціни декілька, то коди наводяться через кому.

7. Графа 4 містить дані щодо вартості реалізованої продукції (відповідно до переліку у графі "А"), виробленої з власної сировини, за попередній рік у тисячах гривень (відображаються у вересні).

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали