• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акцизні накладні зареєстровано невчасно через технічні роботи – чи буде штраф

05.08.2019 628 0 0

Акцизні накладні на пальне: правила і приклади заповнення


В період технічного обслуговування СЕАРП та СЕ платники податків не мають можливості зареєструвати акцизні накладні/розрахунки коригування (далі - АН/РК до АН). В такому разі вони вправі переміщати пальне транспортними засобами за наявності ТТН, яка містить інформацію з відповідної АН. При цьому, як зазначили фіскали, штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію АН/РК до АН в ЄРАН, граничний термін реєстрації яких припадає на період проведення технічного обслуговування, не застосовують.

Нагадаємо: 31.07.2019 р. ДФС на своєму сайті оприлюднила повідомлення про те, що 01.08.2019 р. із 0 год. 00 хв. буде проводитися технічне обслуговування СЕАРП та СЕ.

Податківці звернули увагу на штрафи, передбачені п. 120-2.1 ПКУ за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації АН/РК до АН в ЄРАН. Платників податків штрафують у розмірі від 2% до 40% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у таких АН/РК до АН, в залежності від термінів прострочення.

Згідно із пунктом 120-2.2 ПКУ відсутність з вини платника акцизного податку:

  • реєстрації АН/РК до АН протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов'язаний зареєструвати їх, загрожує штрафом у розмірі 50% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового;
  • який отримав пальне або спирт етиловий, реєстрації в ЄРАН другого примірника АН/другого примірника РК протягом більш як 120 календарних днів після граничного терміну реєстрації другого примірника АН/РК тягне за собою накладення штрафу в розмірі 2% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального або спирту етилового, зазначених у такій АН/РК.

У період існування технічної помилки, у разі неможливості зареєструвати АН в ЄРАН, дозволяють переміщувати пальне або спирт етиловий транспортними засобами за наявності ТТН, яка повинна містити інформацію з відповідної АН.

sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали