Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: скарги на охорону

Редакція

27.02.2017 2539 0 0

Як діяти в ситуації, коли охорона звинувачує Вас у крадіжці? Куди скаржитися, якщо проти Вас застосували силу?

Поширеною ситуацією в нічних клубах і не тільки є огляд охороною відвідувачів закладу. Іноді такі дії перетворюються на справжній обшук. Пам'ятайте: силою ніхто не має права Вас обмацувати або обшукувати. А огляд жінок можуть проводити тільки представниці прекрасної статі і в закритих приміщеннях.

Часто просять показати, що у Вас в сумці, і охоронці супермаркетів. Але закон чітко прописує зовнішній огляд, адже теоретично при обшуку можна щось підкинути або вкрасти, а значить ритися в сумці ніхто не має права.

Звинувачення в крадіжці — одна з найпоширеніших ситуацій, пов'язаних з охороною. Якщо у когось є підозра, що Ви вкрали ту чи іншу річ, перше, що потрібно зробити: викликати поліцію і свого адвоката (якщо такий є). Далі слід очікувати розгляду правоохоронців.

Відомі випадки, коли охоронці утримували підозрюваних у крадіжці і вимагали з них гроші. Згідно ст. 355 Кримінального кодексу України, таким здирникам загрожує відповідальність (від штрафу до восьми років позбавлення волі). На подібні дії слід скаржитися в міліцію і прокуратуру. У письмовій заяві вкажіть всі деталі події. При цьому не забудьте про свідків (запишіть адреси і телефони) і вимагайте відшкодування моральної шкоди.

Зверніть увагу, чи були на місці події камери спостереження: в майбутньому ці записи можна використовувати в якості доказів. Буде плюсом власна відеозапис незаконних дій охорони — право на зйомку у Вас є. Якщо охоронець має статус держслужбовця і посилається на те, що його знімати не можна, то можна схитрувати: кажіть, що Ви просто записуєте на камеру навколишню місцевість, наприклад.

Звичайно, іноді в своїх діях охорона не винна і просто виконує вказівки начальства. Тоді потрібно скаржитися на керівництво закладу. У разі вини саме охоронця можна поскаржитися в його охоронну фірму, яка повинна вжити заходів (наприклад, компенсувати шкоду у повному обсязі або вибачитися за некоректну поведінку). А вимога звільнити потерпілого нечемного представника охорони, швидше за все, буде задоволено.

І в кінці наші основні поради:

- не дозволяйте охорони копошитися руками у Ваших речах — можуть щось підкинути або вкрасти;

- ніхто не має права торкатися Вас і тим більше застосовувати силу, якщо Ваші дії не загрожують життю і здоров'ю інших осіб;

- якщо проти Вас чинять незаконні дії, то знімайте все на відеокамеру;

- у разі необгрунтованого звинувачення Вас у крадіжці не спілкуйтеся з охороною: викликайте поліцію і адвоката.

Джерело: http://sud.ua/news/2017/02/24/101141-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Центр сповіщень

⚠ Ви не авторизовані!

Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.

За сьогодні