Юридичні поради: захист прав при неофіційному працевлаштуванні
11.12.2017 2995 0 0
Як зажадати зарплату, якщо вона виплачувалася в конверті? І як захистити свої права тим, хто працював без оформлення?
Перш за все, потрібно розуміти, що виплата зарплати в конвертах - це серйозне кримінальне правопорушення. Тому Вам залишається перетворити власну проблему в проблему роботодавця. Для початку можна звернутися в прокуратуру і повідомити про такі злочини, як невиплата зарплати, грубе порушення законодавства про працю, ухилення від сплати податків.
Скаржитися краще письмово, представивши всі наявні докази. Якщо ж Ваша мета - не зарплата, а помста, то можна зателефонувати, наприклад, на гарячу лінію «Пульс податкової»: (044) 284-00-07. За Вашою заявою будуть зроблені перевірки на підприємстві, і якщо порушення будуть виявлені, то проблем роботодавцю не уникнути.
Факт нелегальної зайнятості можна донести до Державної інспекції з питань праці, яка також проведе перевірку і встановить наявність на підприємстві неоформлених працівників.
Пам'ятайте, що не все втрачено, якщо Ви працювали без належного оформлення. Все одно є конституційне право на оплату праці з моменту фактичного початку трудових відносин. І неважливо, чи є у Вас на руках трудовий договір чи ні. Звичайно, якщо немає ніяких письмових доказів, то доведеться, скажімо, через процедуру опитування свідків встановлювати факт перебування в трудових відносинах. При цьому можна використовувати абсолютно всі докази: наприклад, той же пропуск на територію підприємства вже буде свідчити про Ваш працевлаштуванні.
Іноді ціна питання така, що вимагає інших, неюридичних методів. Ефективним може виявитися візит до роботодавця з камерою з вимогою повернути зароблені гроші, таким чином створивши медіа-резонанс.
Отже, кілька порад:
Перш, ніж погоджуватися на роботу в будь-якій організації, почитайте про неї відгуки в Інтернеті: практично про всі брехунів іншим людям вже відомо.
Простежте, щоб запис в трудову книжку внесли відразу ж в день Вашого зарахування на роботу.
Звертайте увагу на реквізити договорів, які підписуєте при працевлаштуванні.
Уважно читайте сам договір і підписуйтесь на кожній його сторінці.
Робіть копії або фотографуйте договір для збереження його тексту собі.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу