Юридичні поради: легалізація балкона-самобуду
19.07.2017 1202 0 0
Якщо Ви побудували лоджію або балкон без дозвільної документації, то найпростіший спосіб легалізувати таке будівництво - звернутися до суду.
Прийняти в експлуатацію об'єкт самовільного перепланування (в нашому випадку - квартиру з добудованим або збільшеним балконом) можна за умови, що будівництво здійснено без порушень діючих норм. Якщо ж є якісь «гріхи», то потрібно або переробляти, або зносити - особливо при наявності загрози несучих стін.
Також має значення час, коли Ви перепланували свій балкон. Наприклад, якщо протягом десяти років після його споруди претензій до Вас не було, то, подаючи позов до суду, просите визнати право власності за набувальною давністю. Якщо Вашому будівництву менше десяти років, то також можна судитися з метою отримання права власності на переплановану квартиру. У позові посилайтеся на те, що будівельні норми не порушені, Ви давно користуєтеся цією власністю, обмеження прав сусідів-співвласників багатоквартирного будинку також немає.
В першу чергу адвокати радять спробувати легалізувати свій самобуд без суду, звернувшись до відповідної районної адміністрації. Потрібно просити ЖЕК зробити акт огляду: покажіть, що немає тріщин на місці будівництва і відсутня загроза несучих конструкцій. Коли такий висновок отримаєте, то можете пробувати узгодити з РДА документи на квартиру. У разі відмови прямуйте до суду.
Разом з судовим позовом необхідно подати акт огляду від ЖЕКу і узгодження від максимальної кількості найближчих сусідів. Бажано, щоб така заява була нотаріально завіреним.
В кінці - основні поради:
- не починайте будівельні роботи, поки не отримаєте дозвіл на проведення перепланування балкона або лоджії;
- щоб добудувати балкон на першому поверсі, спочатку орендуйте або викупите землю;
- щоб узаконити самобуд, йдіть до суду;
- подаючи позов до суду, потурбуйтеся про опис-висновку від балансоутримувача будинку та нотаріально завірених дозволах від сусідів.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу