Юридичні нюанси: можливості перепланування квартир
27.06.2017 4458 1 0
Які заборони накладені на реконструкцію квартир в багатоповерхівках? З чого потрібно починати перепланування?
Юристи підкреслюють: адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконні зміни в будинку - не єдина проблема, з якою може зіткнутися господар самовільно реконструйованої квартири, адже в такому випадку він не набуває права власності на даний об'єкт. Тому, якщо Ви модернізували своє житло самовільно, то не зможете продати квартиру, поки не легалізіруете свою будівлю.
Разом з тим узаконити перепланування вийти не у всіх. Якщо роботи, які Ви провели в квартирі, виходять за межі дозволених, Вас просто змусять повернути все до попереднього стану. Якщо ж зміни не порушують діючих будівельних норм, то Ви, сплативши штраф, зможете легалізувати свою реконструкцію. Краще перед початком модернізації житла отримати відповідний дозвіл - декларацію про початок будівельних робіт.
Починаючи перепланування, потрібно чітко зрозуміти, що можна робити в багатоповерховому будинку, а чого робити не можна. Головне табу - несучі конструкції. Краще не чіпайте фасадні стіни, колони, балки, пілони, діафрагми, які можуть зустрічатися в інтер'єрі.
Для фахівців визначити, які стіни є несучими, нескладно, а ось для непрофесійних будівельників це може виявитися проблемою. В першу чергу слід зняти штукатурку і перевірити потрібну стіну. Наприклад, якщо її конструкція складається з бетону, а будівля цегляна, значить, стіна виконує певну функцію і переробляти її не рекомендується.
Також заборонено:
- збільшувати площу санвузла або ванної кімнати за рахунок житлових приміщень, взагалі міняти саме місце розташування санвузла або кухні;
- об'єднувати лоджії і балкони з кімнатами, а також виносити на балкон або лоджію батареї центрального опалення (в панельній багатоповерхівці);
- облаштовувати в квартирі теплу підлога з труб гарячої води;
- в процесі ремонту не можна демонтувати вентиляційні канали, а також звукоізоляцію з підлоги.
Якщо ж Ви вирішите засклити балкон або збільшити площу кімнати за рахунок демонтажу перегородок комори, то проблем не буде.
Інструкцією про порядок проведення інвентаризації передбачено перелік робіт, які дозволено робити, - це облаштування або демонтаж антресолей і вхідних отворів, а також перенесення інженерних мереж в межах приміщень, де вони знаходяться.
Решта ремонтні роботи будуть вважатися самовільними і підлягають легалізації.
До змін, які можна робити, але потрібно узаконити, зокрема, відносяться:
- збільшення площі санвузла шляхом об'єднання ванної кімнати і туалету, а також приєднання частини коридору;
- розширення площі житлових кімнат за рахунок коридорів і допоміжних приміщень;
- облаштування з кухні і суміжній з нею кімнати кухні-їдальні;
- перенесення вхідних дверей;
- демонтаж підвіконної частини стіни кімнати для облаштування проходу на балкон;
- знесення вбудованих шаф і комор для збільшення житлоплощі.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1