Юридичні нюанси: можливості перепланування балконів
13.07.2017 2114 0 0
Згідно із законом, без дозволів можна тільки склити балкон, а також збільшувати його розмір не більше ніж на 30 см. Фахівці рекомендують перед початком будівництва або значного розширення балкона потурбуватися про дозволи. Процес цей є непростим і залежить від безлічі факторів.
Процедура винесення балкона більш ніж на 0,3 м буде простіше і легше, ніж прибудова, яка вважається переплануванням приміщення. Цю процедуру слід починати з замовлення проекту перепланування житла. На вибір замовника проектну документацію оформляється приватної або державної організацією.
Після того, як папери будуть готові, прямуйте в Центр надання адміністративних послуг. Там Вам потрібно оформити декларацію про наміри провести перепланування свого житла. До неї додаються такі документи:
- копія паспорта фізичної особи;
- правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості, який підлягає переплануванню: нотаріальні копії документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно;
- при наявності права спільної власності на об'єкт перепланування до декларації додаються правовстановлюючі документи всіх власників;
- проект перепланування (в двох примірниках);
- оригінал техпаспорта об'єкта перепланування.
Зверніть увагу: якщо житло, яке Ви хочете перебудувати, знаходиться в будинку, який є об'єктом культурної спадщини, то Вам потрібно надати дозвіл центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.
Тільки маючи дозвіл, на отримання якого відведені десять робочих днів, Ви можете починати будівельні роботи, а після завершення будівництва або перепланування балкона його потрібно узаконити. Для цього слід повторно звернутися в дозвільний центр із заявою у довільній формі про завершення ремонтних робіт і очікуванні комісії. До заяви потрібно додати копію зареєстрованої декларації
Протягом семи днів з моменту звернення дозвільний орган зобов'язаний забезпечити прийом об'єкта в експлуатацію, здійснивши перевірку відповідності виконаних робіт проекту перепланування, і видати висновок про відповідність проекту.
Значно складніше узаконити прибудову балкона на першому поверсі. Для цього спочатку слід потурбуватися про узаконення земельної ділянки, на якому Ви плануєте будувати.
Вам потрібно взяти в оренду або придбати ці кілька квадратних метрів землі у громади, тому звертайтеся до міської ради. Також ще необхідно отримати відповідний дозвіл на прибудову балкона до квартири у ЖЕКу і не зайвим буде зібрати згоду сусідів будинку, співвласниками якого Ви все є.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу