Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні нюанси: охоронець охоронцеві різниця

Редакція

23.02.2017 1278 0 0

Які види охорони існують?

Охоронець, крім гідної фізичної форми, повинен вміти швидко приймати правильні рішення, мати добру антистресову підготовку, а також мінімальне уявлення про норми права і свої обов'язки, про те, що він може допустити у своїй роботі, а що — не може.

Що можна, а що не можна, багато в чому залежить від того, який статус має людина, що здійснює охоронну діяльність. Одна справа, якщо це приватний охоронець, тобто людина, яка, по суті, охороняє майно, інша справа — охоронець. Слід виділити також співробітників Державної служби охорони. Останні мають більш широкі можливості і повноваження, а ось, наприклад, приватні охоронці не можуть носити табельну зброю (тільки мисливську або травматичну при наявності дозволу).

Рівень недержавної охорони часто визначає те, чи є людина співробітником охоронної фірми або взятий на об'єкт з вулиці. Так, діяльність охоронних структур ліцензується, вони несуть відповідальність за своїх співробітників і охоронюване майно.

Також є охорона, яка просто наймається підприємством: наприклад, штатний охоронець, діяльність якого ніякими законодавчими актами не регулюється. Часто такі працівники належним чином навіть не оформлені, тому у разі виникнення проблем вимагати від них що-небудь дуже складно: поведінка охоронців майже повністю залежить від примх господаря магазину або кафе. При цьому для забезпечення замовників дешевою охороною персонал часто не проходить належної підготовки до роботи.

Що стосується охорони спеціалізованих фірм, то їх діяльність регулюється посадовими інструкціями. Правда, останні також бувають не ідеальними з правової точки зору. Адже і в них багато чого диктує замовник послуг, тобто господар охоронюваного об'єкта.

Добре, коли інструкцію фірми складають або погоджують юристи. Надалі це допомагає знайти мінімальний компроміс між правом і інтересами замовника, а також уникнути багатьох конфліктних ситуацій. Тому, якщо охорона якого-небудь закладу веде себе некоректно по відношенню до відвідувачів, то не варто звинувачувати тільки її. Охоронцям фактично нав'язують кримінальну відповідальність і часто їм доводиться балансувати між тим, що від них вимагають, і тим, що дозволяє закон.

Джерело: http://sud.ua/news/2017/02/22/101026-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали