Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Всі суми ПДВ, підтверджені камеральними перевірками, відшкодовуються автоматично

Редакція

01.06.2017 180 0 0

З початку впровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ, тобто з 1 квітня цього року, майже всі заявлені до повернення суми відшкодовуються протягом місяця за результатами камеральних перевірок.

По заявках, поданих у березні цього року за лютий при заявлених 8,3 млрд. грн. ПДВ – 7,8 млрд. грн. були підтверджені камеральними перевірками і відшкодовані на розрахункові рахунки суб’єктів господарювання протягом 30 днів – фактично місяць у місяць. У квітні, із заявлених 9,9 млрд. грн., суб’єктам господарювання відшкодовано 9,3 млрд. гривень.

За результатами камеральних перевірок фактично 95% сум ПДВ відшкодовано в автоматичному режимі. По тих, сумах, які ще не повернуті платникам, прийнято рішення про проведення позапланової документальної перевірки для підтвердження правомірності заявки або упередження незаконного відшкодування ПДВ.

Забезпечити повну ліквідацію заборгованості минулих періодів із відшкодування ПДВ сьогодні неможливо через низку об’єктивних факторів  - наявність відповідної інформації правоохоронних органів, судових спорів, необхідність перевірок за нововиявленими обставинами (інформація правоохоронних органів), відсутність можливостей для перевірки, зокрема по взаємовідносинах платників із підприємствами, що зареєстровані на території в зоні проведення АТО та перереєстровані на материковій території України з непідконтрольної Україні території тощо.

Окрім ситуації з відшкодуванням ПДВ, учасники наради розглянули питання щодо врегулювання заліку переплат з податку на прибуток підприємств, які виникли у зв’язку зі сплатою авансових внесків з цього податку при виплаті дивідендів у 2013 році, здійснені філіями до 1 березня 2015 року.

Так, у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України відокремлені підрозділи були виключені з переліку платників податку на прибуток. Враховуючи це, розрахунок авансових внесків у зв’язку із виплатою дивідендів визначається в цілому по платнику податку – юридичній особі.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету відповідно до норм Податкового кодексу України. Іншого механізму повернення надміру сплачених сум грошового зобов’язання кожному окремому платнику, які сплачували податок на прибуток, не передбачено.

Для врегулювання ситуації, в якій опинилися філії головних підприємств ДФС було здійснено заходи для можливості об’єднання карток особових рахунків. Так, територіальними органами було проведено інвентаризацію облікових показників філій та роз’яснено можливість перенесення сальдо розрахунків з бюджетом філій з податку на прибуток до головного підприємства.

Джерело: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали