Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Всі нюанси іпотеки в Україні: що пропонують під її виглядом

22.07.2016

Кризові роки зменшили можливості банків/клієнтів в частині роздачі/отримання колись популярної в Україні іпотеки - кредитів під заставу нерухомості.

Кількість фінустанов, що пропонують іпотеку, різко скоротилося. Хоча оформити позику, заклавши квартиру або будинок, все ще можна.

Позичені кошти можна використовувати на найрізноманітніші потреби: оплата великих покупок, ремонт, навчання, подорож, купівля обладнання, поповнення оборотних коштів.

Не надаються кредити під заставу нерухомості на лікування, рефінансування позик інших банків, сплату податків, погашення комуналки, покупку нерухомості або землі, придбання цінних паперів різного виду/класу. Подібні переліки використовуються багатьма фінустановами. Правда, не всі підтверджують необхідність надання документів, що свідчать про цільове використання кредитних коштів. Умова присутня, як правило, у банків з іноземним капіталом.

Будь-який вид іпотеки передбачає обов'язкову перевірку цільового використання, оскільки мова йде про істотні обсяги кредитування. Плюс сам позичальник оцінює можливість обслуговування кредиту після його отримання, цікавиться витратами, пов'язаними з оформленням застави.

З 50 найбільших банків України поки видають іпотеку 12 фінустанов - дворазове зниження кількості порівняно з 2013 роком. Кредитні організації готові надавати 50-70% фінансування від вартості нерухомості максимум до 20 років. Хоча 3 роки тому найбільш зустрічався серед пропозицій банків ліміт кредитування становив 50% від вартості застави на строк до 10 років.

Для забезпечення іпотеки фізичних осіб розглядаються квартири або ж домоволодіння. Для кредитування мікро/малого бізнесу - будь-який вид комерційної або житлової нерухомості, основним критерієм яких є ліквідність.

Вимоги до застав у банків можуть відрізнятися залежно від ризикованості його політики. Тому серед критеріїв можуть фігурувати: рік зведення споруди, термін експлуатації, віддаленість об'єкту від центральних населених пунктів, присутність за місцем дислокації нерухомості відділення банку.

Привілеї, звичайно ж, віддаються більш ліквідній нерухомості, розташованій на території населених пунктів з представництвами банку. Але за кожною заявкою рішення про виділення позики, його сумі приймається індивідуально. Воно залежить не тільки від якості і розташування об'єкта застави.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали