Всі нюанси іпотеки в Україні: що пропонують під її виглядом
22.07.2016 186 0 0
Кризові роки зменшили можливості банків/клієнтів в частині роздачі/отримання колись популярної в Україні іпотеки - кредитів під заставу нерухомості.
Кількість фінустанов, що пропонують іпотеку, різко скоротилося. Хоча оформити позику, заклавши квартиру або будинок, все ще можна.
Позичені кошти можна використовувати на найрізноманітніші потреби: оплата великих покупок, ремонт, навчання, подорож, купівля обладнання, поповнення оборотних коштів.
Не надаються кредити під заставу нерухомості на лікування, рефінансування позик інших банків, сплату податків, погашення комуналки, покупку нерухомості або землі, придбання цінних паперів різного виду/класу. Подібні переліки використовуються багатьма фінустановами. Правда, не всі підтверджують необхідність надання документів, що свідчать про цільове використання кредитних коштів. Умова присутня, як правило, у банків з іноземним капіталом.
Будь-який вид іпотеки передбачає обов'язкову перевірку цільового використання, оскільки мова йде про істотні обсяги кредитування. Плюс сам позичальник оцінює можливість обслуговування кредиту після його отримання, цікавиться витратами, пов'язаними з оформленням застави.
З 50 найбільших банків України поки видають іпотеку 12 фінустанов - дворазове зниження кількості порівняно з 2013 роком. Кредитні організації готові надавати 50-70% фінансування від вартості нерухомості максимум до 20 років. Хоча 3 роки тому найбільш зустрічався серед пропозицій банків ліміт кредитування становив 50% від вартості застави на строк до 10 років.
Для забезпечення іпотеки фізичних осіб розглядаються квартири або ж домоволодіння. Для кредитування мікро/малого бізнесу - будь-який вид комерційної або житлової нерухомості, основним критерієм яких є ліквідність.
Вимоги до застав у банків можуть відрізнятися залежно від ризикованості його політики. Тому серед критеріїв можуть фігурувати: рік зведення споруди, термін експлуатації, віддаленість об'єкту від центральних населених пунктів, присутність за місцем дислокації нерухомості відділення банку.
Привілеї, звичайно ж, віддаються більш ліквідній нерухомості, розташованій на території населених пунктів з представництвами банку. Але за кожною заявкою рішення про виділення позики, його сумі приймається індивідуально. Воно залежить не тільки від якості і розташування об'єкта застави.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/
Коментарі до матеріалу