Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Всі нюанси іпотеки в Україні: що пропонують під її виглядом

22.07.2016

Кризові роки зменшили можливості банків/клієнтів в частині роздачі/отримання колись популярної в Україні іпотеки - кредитів під заставу нерухомості.

Кількість фінустанов, що пропонують іпотеку, різко скоротилося. Хоча оформити позику, заклавши квартиру або будинок, все ще можна.

Позичені кошти можна використовувати на найрізноманітніші потреби: оплата великих покупок, ремонт, навчання, подорож, купівля обладнання, поповнення оборотних коштів.

Не надаються кредити під заставу нерухомості на лікування, рефінансування позик інших банків, сплату податків, погашення комуналки, покупку нерухомості або землі, придбання цінних паперів різного виду/класу. Подібні переліки використовуються багатьма фінустановами. Правда, не всі підтверджують необхідність надання документів, що свідчать про цільове використання кредитних коштів. Умова присутня, як правило, у банків з іноземним капіталом.

Будь-який вид іпотеки передбачає обов'язкову перевірку цільового використання, оскільки мова йде про істотні обсяги кредитування. Плюс сам позичальник оцінює можливість обслуговування кредиту після його отримання, цікавиться витратами, пов'язаними з оформленням застави.

З 50 найбільших банків України поки видають іпотеку 12 фінустанов - дворазове зниження кількості порівняно з 2013 роком. Кредитні організації готові надавати 50-70% фінансування від вартості нерухомості максимум до 20 років. Хоча 3 роки тому найбільш зустрічався серед пропозицій банків ліміт кредитування становив 50% від вартості застави на строк до 10 років.

Для забезпечення іпотеки фізичних осіб розглядаються квартири або ж домоволодіння. Для кредитування мікро/малого бізнесу - будь-який вид комерційної або житлової нерухомості, основним критерієм яких є ліквідність.

Вимоги до застав у банків можуть відрізнятися залежно від ризикованості його політики. Тому серед критеріїв можуть фігурувати: рік зведення споруди, термін експлуатації, віддаленість об'єкту від центральних населених пунктів, присутність за місцем дислокації нерухомості відділення банку.

Привілеї, звичайно ж, віддаються більш ліквідній нерухомості, розташованій на території населених пунктів з представництвами банку. Але за кожною заявкою рішення про виділення позики, його сумі приймається індивідуально. Воно залежить не тільки від якості і розташування об'єкта застави.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
З 1 травня можна отримати в електронній формі дозвіл на імпорт критично важливих для фронту товарів
Більше за темою: Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проекту в сфері державного екс...
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
Кращі матеріали
Центр сповіщень