Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи впливає наявність субсидії на вартість оренди квартири

Редакція

19.09.2016 1976 0 0

У зв'язку із зростанням вартості комунальних послуг все більше українців виявляються нездатними оплачувати рахунки і звертаються за субсидіями. Так, за статистикою в цьому році субсидії отримуватимуть близько 9 млн домогосподарств.

При цьому громадяни, які змушені знімати житло, знаходяться в менш виграшному положенні в порівнянні з тими, хто мешкає у власному будинку або квартирі. Хоча у орендарів є законне право оформити субсидію, в більшості випадків у них немає такої можливості. Для цього необхідно офіційно укласти договір оренди житла, тоді як більша частина орендодавців в нашій країні здають квартири неофіційно, щоб не платити податки на прибуток. В цьому випадку квартиронаймачі не можуть самі звернутися за субсидією, а ось у господарів квартир така можливість є. Портал Domik.ua з'ясовував, як часто орендодавці оформляють субсидію на що здається в оренду житло, і чи впливає це на вартість оренди.

Ріелтори, які працюють в сегменті оренди квартир в Києві, розповіли, що власники квартир, що здаються в оренду квартир досить рідко оформляють субсидію з метою зменшити комунальні платежі для квартиронаймачів. Переважна більшість орендодавців не утрудняються оформленням субсидії, хоча це є безсумнівним «плюсом» при здачі квартири. У нашій практиці зустрічаються випадки, коли орендодавці оформляють субсидію, але це виняток.

Cами орендарі не включають в список вимог до житла наявність оформленої субсидії на комунальні послуги.

Агенти з нерухомості відзначили, що наявність оформленої субсидії на знімну квартиру в Києві не впливає на розмір орендної плати за неї.

Цікаво, що в багатьох містах України ситуація зовсім інша. Так, у Вінниці, Запоріжжі та Кропивницького багато власників квартир зменшують розмір орендної плати в опалювальний період, щоб у квартиронаймачів була можливість оплачувати і оренду, і ЖКП. У Сумах більшість орендарів цікавляться, оформлена субсидія на комунальні послуги. У Дніпрі значне число орендарів оплачують не всі ЖКП, а лише ті, для обліку яких встановлені прилади обліку енергоресурсів (електроенергія, холодна і гаряча вода).

Вважаємо, що причиною такої в Києві ситуації є підвищення попиту на оренду житла економ-класу в Києві. Таким чином, у орендодавців в цьому сегменті немає спонукальний мотив для оформлення субсидії. Вони зможуть здати квартири, не полегшуючи життя орендарям. Що стосується більш дорогого житла, попит на яке останнім часом знизився, то його орендарі зазвичай не потребують субсидії. Здавалося б, при такому положенні справ власники квартир можуть просто перекласти турботи про оплату ЖКП на орендарів і отримувати прибуток. Але і тут є нюанси. Попит на квартири економ-класу нерівномірний. Якщо ви здаєте однокімнатну квартиру з умовною площею 30 кв.м, то вартість комунальних послуг для неї складе орієнтовно 1326 грн / місяць, а бажаючих її зняти знайдеться чимало. Коли мова йде про трикімнатній квартирі, то вартість ЖКП складе вже 3162 грн/місяць, а ось чергу потенційних орендарів буде значно коротшим. Так що оформляти субсидію орендодавцям Києва все ж має сенс. І перш за все тим, хто пропонує квартири великої площі.

Джерело: http://domik.ua/novosti/kak-nalichie-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали