Віза до Великобританії для українців: все, що потрібно знати
14.06.2017 30944 3 0
Ось і настав той день, коли українці з біометричними закордонними паспортами можуть без віз відвідувати країни Шенгенської угоди. Але Сполучене Королівство не входить в список цих держав. У нашій статті ви отримаєте відповіді на найбільш хвилюючі питання про відвідування Великобританії.
У разі, якщо пункт Вашого призначення заокеанські країни, і вам має бути пересадження в найбільшому аеропорту Європи - Хітроу (один з 4 аеропортів Лондона) - ви можете знаходитися на території Туманного Альбіону без візи. Але! За умови, що у вас виліт з того ж терміналу, Ваша пересадка займає не більше 24 годин, день Вашого прильоту і відправлення - один і той же календарний день. При цьому ви, звичайно, не маєте права покинути аеропорт і хоч оком побачити Лондон.
Мета поїздки
Отже, давайте розберемося з головним - з метою вашої поїздки і потрібним вам типом візи. На сайті Посольства вам запропонують вибрати мету поїздки з наступних:
- Visit
- Study
- Work
- Settlement
- Transit
- Other
- Exempt
Visit - найпоширеніший тип візи, він об'єднує ще 14 типів віз, але самі ходові тут - туризм, гостьова віза і бізнес-віза. Сюди ж входять: медична, весільна та шлюбна, дипломатична, так звана «віза для артистів на концерт», кілька типів спортивних і бізнес віз.
Study - студентська віза, ділиться всього на 2 типу: навчання, заснована не на оцінках (як правило, це короткі мовні курси, до 6 або до 11 місяців), і віза категорії Tier4 (так звана «справжня» студентська віза, для довгострокової навчання в Британських школах і університетах).
Transit - транзитна віза, необхідна на випадок, якщо Вам потрібен транзит через аеропорт, крім випадків описаних вище.
Крім того, для відвідування країн Співдружності і заморських територій Великобританії необхідні також різні типи віз, залежно від самого місця призначення. Бермудські, Багамські, Віргінські, Кайманові острови, Сент-Вінсент і Гренадіни, Барбадос і ін. Зажадають не менше 3 місяців для розгляду візи, так що готуватися потрібно заздалегідь.
І все ж, більшість українців подорожують до Великобританії з метою туризму, бізнес візиту, курсів англійської, відвідування друзів / родичів. Про них зараз розповімо докладніше.
Процес, ціни, терміни
В середньому Standard Visit Visa коштує близько 105-110 євро. З приємного - якщо вам все ж відкрили візу, вона буде мінімум на пів року, з необмеженою кількістю в'їздів. Можна звичайно просити і довгострокову візу: на 2, 5, 10 років. Бажано це робити, якщо у вас вже були Британські піврічні візи, і ви їх правильно використовували. При цьому вартість довгострокових віз буде вище: близько 410, 780 і 1000 євро відповідно. Вартість періодично змінюється, в залежності від курсу фунта до євро.
Чому євро? Гарне питання! Він слід за питанням - а де наші візи розглядають. А розглядають їх у Варшаві. Посольство Великобританії в Україні є, візовий центр є (комерційна організація, яка приймає документи і біометричні дані і відправляє їх до Польщі, знаходиться за адресою м.Київ, вул. Глибочицька, 4), а рішення приймають у Варшаві. Звідси і вартість візи в євро. Звідси і термін розгляду - близько 15 робочих днів (3 тижні). Звідси ж і складності з документами. Адже їх розглядають поляки, які намагаються розібратися в наших схемах отримання доходів, ступенях спорідненості і укоріненні в Україні, читаючи переклад поданих нами документів.
Перелік документів
По суті, чіткого переліку конкретних документів немає. На офіційному сайті вказані лише деякі рекомендації - банківські виписки, докази доходів, кілька слів про власників бізнесу і приватних підприємців дітей і студентів. На ділі ж - є маса нюансів, незнання яких може привести до відмови у візі.
Так як документи з України розглядають іноземці, пояснювати все потрібно дуже детально, в деталях. Тут не можна сказати, це моя особиста справа, я не хочу показувати свої доходи. Вся надана інформація є конфіденційною і ховати і приховувати її немає ніякого сенсу Але і прикрашати не варто. Співробітники Посольства вже знають, що багато наших співвітчизників прикрашають свої довідки з роботи, вказують заробітну плату вище «що б напевно», або в останній день поповнюють банківський рахунок на Н суму грошей. У підсумку заявники отримують негативне рішення по візі.
Якщо ви їдете як турист, вам знадобляться такі документи:
Довідка з місця роботи. У Посольстві повинні розуміти і бачити, що ви любите Україну, у вас є постійна робота і ви не маєте наміру назавжди залишати країну.
Довідка про доходи за останні 6 місяців. Якщо ви офіційно працевлаштовані, взяти цей документ у бухгалтерії не складе особливої складності.
Довідка про поточний стан вашого банківського рахунку. Оформляється на фірмовому бланку вашого банку і відображає суму залишку на вашому рахунку на момент запиту про довідку.
Виписка про рух грошових коштів за останні 6 місяців з мокрою печаткою банку. Берете в банку, де у вас відкритий рахунок / картковий рахунок. Виписка показує ваші грошові надходження і витрати за останніх півроку.
Приватним підприємцям потрібна копія свідоцтва про реєстрацію ФОП та довідка з податкової про ваші доходи за останні 6 місяців. Якщо на момент отримання довідки ви подали тільки квартальну декларацію про доходи, попросіть у інспектора довідку про ваші доходи за минулий рік + 3 місяці поточного року, про що потрібно вказати в листі-клопотанні до податкової). Цю довідку важливо замовити заздалегідь (як мінімум за 20 днів до заповнення візової анкети), оскільки згідно із законом на видачу довідки про доходи податкової відводиться 10 робочих днів. Також візьміть з собою копії декларацій про вашому доході за 2 останні звітні періоди. Вам також знадобиться довідка про доходи за останні 6 місяців + виписка про рух грошових коштів по рахунку за 6 місяців. Дивіться 2 пункту вище.
Копія свідоцтва про шлюб / розлучення.
Копія свідоцтва про народження дитини / дітей.
Документи, що підтверджують ваше право власності на нерухомість, землю і транспорт.
Всі документи повинні бути перекладені на англійську мову, без нотаріального засвідчення.
Живемо ми всі по-різному, тому для кожного заявника буде необхідний свій список документів. У цьому полягає допомога профільних компаній, які супроводжують вас на всіх етапах відкриття візи до Великобританії, починаючи від консультації, заповнення он-лайн анкети, оплати карткою, записи на співбесіду і зустрічі у візовому центрі до отримання паспорта з візою.
Так-так, вся процедура проводиться онлайн! Заповнення анкети, що складається з близько 100 питань на англійській мові, оплата візового збору можлива тільки за допомогою кредитної картки на зазначеному сайті, там же записуєтеся на подачу. При чому - на подачі необхідна особиста присутність всіх заявників без винятку, навіть немовлят. Візовий центр є тільки в Києві Навіть якщо ви подаєте документи на візу повторно - біометричні дані потрібно здавати кожен раз безпосередньо у візовому центрі. Вас запрошують на здачу біометрії відразу ж після подачі пакета документів візовому офіцерові.
В середньому сама подача документів займає від 20 хвилин до 2 годин, залежно від черги. Потрібно взяти до уваги, що літо - сезон для школярів, які оговтуються на мовні курси і подаються групами по 10-30 чоловік, що і призводить до великих черг. Для тих, хто не хоче витрачати свій дорогоцінний час, є вихід - Premium Lounge. Це окреме приміщення, з підвищеним комфортом, індивідуальним підходом, місцем на парковці, і ін. Але коштує ця послуга близько 64 євро.
У підсумку - отримавши Британську візу, у вас буде можливість відправиться в країну, де живе Її Величність Єлизавета II, їздять двоповерхові автобуси (причому їздять вони по лівій стороні), п'ють післяобідній чай, відвідують закриті клуби, роблять кращий в світі віскі, і не тільки!
Є й невеликий бонус!
Якщо у вас вже є віза до Сполученого Королівства, ви можете відправиться в Ірландію, тільки обов'язково після перетину кордону Великобританії. В ту Ірландію, яка є окремою країною (НЕ Північна Ірландія, яка входить до Сполученого Королівства), з столицею Дублін і валютою євро.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 3