Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Валютний ринок у п'ятницю: чому відбудеться корекція і що буде з курсом

26.10.2018 170 0 0

Сьогодні ситуація на валютному ринку буде неоднозначною.

З одного боку - вчорашній зліт котирувань по долару і у відповідь на це виходи на торги Нацбанку з досить активним продажем валюти (Всього за день продав від 20 до 30 млн доларів) трохи збили ажіотажний попит в кінці активної фази торгів.

Але при цьому, в подальшому - вечірній підтягування котирувань до рівня 28,35/28,37 говорить про те, що девальваційні настрої зберігаються. Не дрімають і спекулянти, активно грали вчора «на підвищення» по долару і заробляють на скачках котирувань євро протягом дня.

Майбутні масовані виплати відшкодувань ПДВ на тлі зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів також психологічно працюють проти нацвалюти.

Збереження Нацбанком облікової ставки на рівні 18% (багато хто сподівався на її зростання, що робило гривню більш привабливим інструментом для заробітків і посилювало її позиції щодо валюти) - також не додало оптимізму аналітикам міжбанку в частині перспектив гривні.

На тлі збереження високого рівня ліквідності (на ранок п'ятниці коррахунку банків знаходяться в межах 55,8 млрд гривень) і деякого традиційного п'ятничного скорочення активності клієнтів перед вихідними - швидше за все сьогодні нас чекає певна корекція курсу долара і євро з коридором по долару в межах 28, 22-28,35 гривень і по євро в межах 32,057-32,291 гривень.

Прогнозується на 26 жовтня обсяги операцій в межах до 380-395 млн доларів при здійсненні до 480-500 угод.

Вчорашній виступ голови ЄЦБ Маріо Драгі НЕ вселило особливого оптимізму в найближчі перспективи євровалюти і спрацювало на зміцнення долара, але численні провали фондового ринку США останніх днів також не роблять і долар дуже стійким до зовнішніх викликів.

Нас чекають численні валютні ралі пари євро/долар як мінімум до кінця грудня цього року. Україна не є великим гравцем на цьому ринку, але її громадяни і бізнес, який має вільні ресурси в гривні, доларі та євро і розміщує їх на короткі депозити і вклади хоче якось мінімізувати свої курсові і дохідні ризики при проведенні цих операцій.

Вихід в цій ситуації для збереження своїх заощаджень і отримання по ним стабільної прибутковості ми бачимо тільки один - диверсифікація депозитного портфеля в різних валютах.

Зараз оптимальним є співвідношення заощаджень вкладників банків в таких пропорціях: до 60% - в гривні, 25% - в доларах і до 15% в євро при розміщенні вкладів на період до 6-9 місяців і до 50% - в гривні, 35% -у доларах і до 15% - в євро для вкладів на строк близько 1 року. Досить ефективно за нашим досвідом працюють і акції додаткових бонусів до депозитів, що дає вкладникам не тільки можливість сформувати оптимальний для них портфель своїх заощаджень і нівелювати ризики курсових коливань валют, зберігаючи стабільний рівень прибутковості в цілому по всім своїм банківським заощадженням.

Котирування готівкового валютного ринку:

  • Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 28,05- 28,25 і продаж 28,35-28,50 гривень.
  • В обмінниках фінкомпаній: покупка 28,15-28,22 гривень і продаж 28,27-28,35 гривень.

Моніторинг настроїв валютного ринку:

Настрої і статистика опитування наших респондентів щодо перспектив гривні продовжують залишатися негативними. Значний відсоток опитаних вже впевнений в котируваннях вище 28,26 гривень за долар.

За офіційним курсом - 46% вважає, що долар буде нижче 28,26 гривень. 54% респондентів впевнені в його довгостроковому закріпленні вище 28,26 гривень.
За міжбанківським курсом ситуація трохи краща. 57% вважає, що долар буде нижче 28,25 гривень. 43% тих, хто проголосував не сумніваються в його остаточному поверненні до рівня коридору понад 28,26 гривень.

http://minfin.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали