Валютний ринок: чому курс піде вгору і основна загроза для гривні
У четвер на валютному ринку ситуація продовжить погіршуватися, а гра «на підвищення» продовжиться.
Головною причиною зростання котирувань на міжбанку стає зліт курсу на готівковому ринку. Попит на готівковий долар росте, що дозволяє фінансистам задирати котирування. За зростанням котирувань обмінників тягнеться і міжбанк. Причому різниця готівкового та безготівкового курсів привертає все більше спекулятивного капіталу, що в свою чергу знову підхльостує курс. Цей процес продовжує збільшуватися, що говорить про те, що валютні гойдалки в цьому році почалися раніше, ніж звичайно (як правило -осінь) й ринок продовжить штормити.
На ранок котирування продажу в обмінниках досягли позначки в 27,80-27,85 гривень і вище. І на міжбанку долар може впритул наблизиться до нового психологічного порогу в 27,70 гривень із загальною метою на 28 гривень найближчим часом.
Валютний ринок не по-дитячому лихоманить і НБУ поки не може особливо щось з цим зробити. Це вже не ситуативні перекоси, а серйозна заявка на істотну девальвацію гривні. За нашими даними регулятор продав вчора в «тихому» режимі до 30 млн доларів в межах курсу 27,51 гривень і тим не менш до вечора котирування виросли до 27,49 / 27,52 гривень, що явно не межа.
Єдиним шансом зараз вирівняти ситуацію є наступ періоду податкових платежей. Традіціонно в цей час експортери скидають валюту для погашення боргів перед державою, а покупці не мають особливих ресурсів на її скупку. Це допомагає гривні втримати свої позиції і Нацбанк дуже розраховує на повторення такого сценарію і в серпні.
Але поки це тільки надії. Реаліі ринку якраз говорять про інше. Крім того - девальвація гривні вигідна і уряду, у якого тріщить по швах дохідна частина бюджету і зростання девальваційних доходів за рахунок збільшення податкових і митних надходжень при зростанні курсу - чиновників влаштовує. Можна завжди сказати «про покращення» і при цьому особливо нічого реально не реформувати. Зручно й головне - без будь-якої відповідальності за подальшу сітуацію.
На міжнародних майданчиках тривають валютні ралі по євро і рублю, що додає інтриги і українському міжбанку по цих валютах. Так що у спекулянтів є відмінний шанс істотно покачати курс та серйозно заробити як на внутрішніх чинниках, так і на зовнішніх.
На момент написання статті крос-курс пари євро / долар доходить до 1,1370, а рубль знову знаходиться у межах 66,919 рублів за долар. В перегонах євро та рубля як і раніше — зараз політики більше, ніж економіки.
Допоможе українським спекулянтам і висока ліквідність в системі. Коррахунки на ранок четверга знаходяться на рівні 57,5 млрд гривень, чого цілком вистачає для розкачки ринку.
За прогнозами - сьогодні гра по девальвації гривні продовжиться, а волатильність котирувань всіх валют тільки зросте.
На сьогодні очікується продовження протистояння курсових інтересів великих гравців з ростом спекулятивних атак на гривню по долару, євро і рублю. Ми прогнозуємо на 16 серпня коридор по курсу 27,55-27,75 гривень з активними спробами розігріти курс. Стратегічна мета спекулянтів - 28 гривень за долар.
За прогнозами обсяги операцій і активність на міжбанку зростуть: до 620 угод на суму до 490 млн доларів.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,25- 27,53 і продаж 27,66-27,85 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,55-27,68 гривень та продаж 27,70-27,85 гривень.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Настрої опитаних по перспективах гривні продовжують бути негативними.
За офіційним курсом — 58% респондентів вважають, що долар буде нижче 27,50 гривень. 42% опитаних вже припускають його закріплення на рівні істотно вище 27,51 гривень.
За ринковим курсом прогнози для гривні також не надто позитивні. 51% респондентів вважають, що долар повернеться до рівня нижче 27,50 гривень. 49% опитаних впевнені в його значному зростанні понад 27,51 гривень найближчим часом.
https://minfin.com.ua
Коментарі до матеріалу