Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні запрацював Центр юридичної допомоги фермерам

19.01.2018

Почав працювати центр Юридичної допомоги фермерам при Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ).

Найчастішими проблемами є звичайно питання пов’язані із земельними правовідносинами, зокрема, відносинами з місцевими Держгеокадастрами.

Окрема поширена і давня проблема для АПК  – це рейдерство. Мін’юст у минулому році створив так звані Антирейдерські аграрні штаби, але вони лише приймали звернення та проіснували три місяці. Є успішний досвід створення аграрної самооборони в Кіровоградській і Дніпропетровській областях, коли фермери змогли захиститися від рейдерів, які вступили у зговір з місцевими правоохоронцями і владою.

До речі, частенько рейдери використовують такий інструмент тиску, як відкриття кримінальних справ проти фермерів, з усіма відповідними наслідками – обшуками, допитами і навіть арештами. Тому фермерам потрібно проводити превентивні міри для того, щоб мінімізувати ризики таких атак. Необхідно завжди бути готовим до «непроханих гостей», які можуть завітати зненацька – працівники СБУ, Нацполіції, ДФС, інспектори праці тощо.

Завжди треба пам’ятайте, що ви і ваші співробітники не зобов’язані відповідати на будь-які питання «силовиків» без відповідної повістки і за відсутності адвоката. Також не зберігайте важливі документи в приміщенні, де ведеться діловодство вашого підприємства, тим паче не зберігайте їх вдома. Створюйте резервні копії на електронних носіях для того, щоб після ймовірного вилучення техніки ви змогли отримати доступ до документів.

Також  юристи радять сільгоспвиробникам звертати увагу на договір оренди земельних ділянок.

Основні рекомендації, які слід враховувати при укладенні договорів оренди.

1. Договір повинен обов’язково містити всі основні умови передбачені Законом України «Про оренду землі».

2. Слід чітко виписати механізми зміни умов договору в частині збільшення/зменшення орендної плати, продовження дії договору після закінчення строку, на який його було укладено, при зміні власника (орендодавця), припинення дії договору.

3. Важливо ретельно перевіряти земельну ділянку на предмет наявності подвійної оренди.

4. Рекомендуємо прошивати та пронумеровувати кожну сторінку договору, на кожній сторінці повинен міститися підпис орендодавця із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові прописом. Це дасть змогу уникнути тверджень недобросовісних орендодавців про начебто не підписання договору.

5. Найкращий спосіб убезпечити себе від небажаних наслідків, хоча й не самий дешевий, це засвідчувати підписи сторін договорів нотаріально. Також не зволікайте з державною реєстрацією договорів.

Це лише найбільш загальні та універсальні поради. Більш детальну інформацію, у разі виникнення проблеми, можна отримати за телефоном Центру юридичної допомоги фермерам при Асоціації фермерів та приватних землевласників України: 066-381-14-51 або 097-285-04-01.

Центр юридичної допомоги фермерам покликаний забезпечувати сільгоспвиробників безкоштовною первинною юридичною допомогою і можливим подальшим супроводом.

Окрім того, АФЗУ організовує семінари, які присвячуємо найактуальнішим проблемам – від взаємовідносин з контролюючими та правоохоронними органами, до інструментів фінансування фермерських господарств.

Джерело: http://agronews.ua/node/87076

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали