В Україні запущено унікальний сервіс для аграріїв - «аграрні калькулятори»
Проект ІАС «Аграрії разом» запустив унікальний сервіс – «Аграрні калькулятори». В списку вже понад 60 інструментів для аграріїв, садівників, і їх кількість буде постійно збільшуватись.
В аграріїв різних рівнів виникає дуже багато запитань як правильно зробити ту чи іншу операцію, для прикладу:
- скільки потрібно добрив, щоб отримати запланований врожай та не виснажити землю?
- скільки потрібно купити пестициду, додаткової речовини, щоб обробити поле?
- як правильно налаштувати сівалку на норму висіву?
- які краще вибрати форсунки для обприскувача і з якою швидкістю він має рухатись?
- скільки потрібно розсади, щоб висадити в полі на певній ділянці?
Таких питань є безліч і дати відповіді на них інколи тяжко навіть фахівцям, або для ефективної та оптимальної відповіді потрібен час. Неправильні відповіді на ці питання зазвичай приводять до збитків як прямих, так і непрямих, наприклад недоотримання прибутків в господарстві, значно нижчу якість продукції, ніж очікувалося, втрата родючості земель та ін.
Багато в сільському господарстві працівників, які не мають аграрної освіти, тож багато рішень приймаються «на авось» без професійного підґрунтя.
Тож вирішено частково виправити цю ситуацію і запусщено безкоштовний сервіс «Аграрні калькулятори». Стимулом до розробки стало обговорення на одному із відомих форумів теми «Як налаштувати сівалку для посіву», де багато учасників форуму признались, що роблять це «на око».
Багато веб-сайтів мають по одному чи декілька калькуляторів, але вони, зазвичай «заточені» більше під інтереси власників ресурсу, і не завжди враховують інтереси користувача. Дуже часто в таких калькуляторах закладені якісь середні значення і не враховують можливі їх варіації.
В даних калькуляторах прописаны середні значення, які підійдуть для більшості, але користувач, за потреби, може їх «підстроїти» під свої значення, що може значно підвищити якість розрахунків.
На сьогодні сервіс вже налічує понад 60 калькуляторів, ще 8 знаходяться в розробці та будуть додані найближчим часом.
Користувачі можуть БЕЗКОШТОВНО замовити нові калькулятори будь-якої складності. Для цього лише потрібно, щоб цей калькулятор був корисним для аграріїв, та надати свої побажання і рекомендації щодо його роботи.
Стосовно вже розроблених калькуляторів, то періодично до них вносяться покращення, розширюється функціонал. Користувачі можуть в коментарях додати свої побажання і вони також будуть враховані.
При розробці цих калькуляторів використовуються науково-обґрунтовані методи, оптимізаційні методи, методи математичного програмування та ін. Для пояснення як правильно використовувати той чи інший калькулятор, який базується на науковому методі, приводяться наукові публікації на цю тему. Для прикладу, для розрахунку норм висіву розроблено 2 калькулятори: простий, який використовує найбільш популярний метод розрахунку, та більш складний, що базується на методиці професора Лихочвора, який є більш точніший і враховує значно більше нюансів. На сторінці калькулятора є посилання на статтю, яка описує всі недоліки та переваги кожного.
Багато передових технологій, техніки приходять до вітчизняних господарств із-за кордону, де одиниці вимірювання відрізняються від наших, що значно ускладнює розуміння правильного та ефективного їх використання. Для вирішення цієї проблеми розроблено Конвертори величин, наприклад конвертори одиниць виміру ваги, довжини, площі, тиску та інші (близько 40 шт.).
Деякі конвертори включають ще інші функції. Наприклад конвертор одиниць споживання палива не лише дозволяє конвертувати величини, а ще й розрахувати необхідну кількість палива на визначену відстань (у вказаних одиницях виміру).
Найближчим часом будуть додані інструменти для аграріїв, які використовують також методи штучного інтелекту.
Розроблені калькулятори будуть корисні:
- Не фахівцям, щоб їх рішення були не гірші ніж рішення фахівця середнього рівня, а, можливо і кращі;
- Фахівцям, щоб скоротити їх час на прийняття ефективних науково-обґрунтованих рішень.
Наразі калькулятори розбиті на 8 розділів:
- Пестициди, агрохімікати, добрива:
- Посів, вирощування:
- Збір врожаю, сушіння, зберігання:
- Налаштування техніки:
- Шкідники, хвороби рослин:
- Логістика:
- Інструменти:
- Конвертори величин (40шт).
agrarii-razom.com.ua
Коментарі до матеріалу