• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Державна підтримка аграріїв – 2019

09.01.2019 1607 0 2

Для кого ця стаття: для підприємств агропромислового комплексу (далі – АПК) різних організаційно-правових форм та форм власності.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: скільки та на які державні програми виділено коштів у Державному бюджеті на 2019 рік, на яких підставах надаються ці кошти аграріям.

Державним бюджетом України на 2019 рік, затвердженим Законом від 23.11.18 р. № 2629-VIII (далі – Закон № 2629), передбачено фінансування державних цільових програм на підтримку підприємств АПК. Розглянемо детальніше, скільки коштів та на що саме виділено Законом № 2629.

Усього на фінансування витрат Міністерства аграрної політики та продовольства, у тому числі на держпідтримку сільгоспвиробників, передбачено більше 13,8 млрд грн. (для порівняння: торішня сума становила 14,1 млрд грн.).

Утім нормою п. 19 Прикінцевих положень Закону № 2629 Кабміну надано доручення на основі результатів моніторингу виконання Держбюджету-2019 (за підсумками першого півріччя) розглянути питання збільшення видатків на державну підтримку тваринництва, зберігання та переробку сільгосппродукції, аквакультури (рибництва), фінансову підтримку сільгосптоваровиробників. Тож сума видатків для АПК після першого півріччя 2019 року може зрости.

Крім того, Кабміну доручено під час розподілу коштів загального фонду державного бюджету на 2019 рік передбачити спрямування коштів на компенсацію вартості спеціальних вагонів для перевезення зерна та обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що були закуплені у вітчизняних виробників (п. 18 Прикінцевих положень Закону № 2629). Адже минулого року кошти на закупівлю спецвагонів сільгоспвиробникам не компенсувалися. Зазначимо, що своєчасне відвантаження продукції для аграріїв не менш важливе, ніж технологія її вирощування. Сільгоспвиробники щороку (на піку сезону) опиняються в полоні Укрзалізниці, яка не може організувати безперебійну доставку зерна через дефіцит вагонів. Торік на цю проблему звертали увагу всі аграрії, тому нарешті цього року згадали про виділення коштів на компенсацію вартості спецвагонів, які закуповують аграрії.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали