Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні посилюють контроль гарантійних умов на техніку

Редакція

19.01.2017 210 0 0

Як відомо, фізособи-підприємці на спрощеній системі оподаткування з оборотом до 1 млн грн. у рік можуть не застосовувати касові апарати. Однак, останні зміни в Податковий кодекс і закон про РРО вимагають, щоб продавці «технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні» з 1 січня 2017 р. торгували тільки із застосуванням РРО.

Крім того, стаття 9 закону про РРО у ряді випадків звільняла суб'єктів господарювання від застосування касових апаратів. Наприклад, при продажу готової продукції власного виробництва. Тепер ці послаблення скасовані.

Отже, платники єдиного податку незалежно від обраної групи і обсягу доходу, повинні застосовувати РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту. Складну техніку, по суті, прирівняли до підакцизних товарів, які в обов'язковому порядку повинні проводиться через РРО, підключений до інтернету.

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО встановлюється Кабінетом Міністрів (постанова КМУ № 506 від 11.04.2002 р.). Але чинний перелік занадто загальний і не передбачає ні розбивки за кодами УКТЗЕД, ні обмежень щодо вартості товару.

Тому під контроль податківців потрапляють практично всі торговці будь-який, навіть відносно простою технікою, наприклад, плойкою або калькулятором. На основі ст. 20 закону про РРО їм загрожує штраф у розмірі подвійної вартості товару, що знаходиться на реалізації.

Як пояснюють юристи, цей перелік писався не для цілей оподаткування, а для визначення кола товарів, які підлягають гарантійному ремонту. А як підтвердження факту покупки і повинен був виступати фіскальний чек.

Новий перелік, розробляється, але він знову буде складатися з безлічі назв конкретних приладів (пилососів, холодильників, музичних і медичних інструментів, мобільних телефонів, комп'ютерів та іншої електроніки).

Це позитивна новація, яка була погано реалізована. Адже спочатку передбачалося ліквідувати можливість продажу за готівку контрабандного товару, в тому числі через інтернет-магазини. Так як завозиться «по - білому» техніка вже на кордоні у імпортера коштує дорожче, ніж контрабанда, яка продається в роздріб у наших магазинах.

Тому складні товари, куплені після 1 січня 2017 року, у разі виявлення несправностей, візьмуть на гарантійний ремонт тільки при пред'явленні споживачем касового чека та технічного паспорта або іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

Джерело: http://ubr.ua/finances/taxes/v-ukrain...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали