Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні пропонують ввести режим «безпечної гавані» для кредитних операцій банків

28.12.2016

"Безпечна гавань" - це діапазон процентних ставок, тобто мінімальне і максимальне значення, в межах якого ставка в контрольованій операції вважається ринковою.

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує ввести режим «безпечної гавані» для кредитних операцій з метою податкового контролю за цінами, кредитними та депозитними ставками, в рамках законодавства України щодо трансфертного ціноутворення (ТЦО).

Це може значно спростити процес формування фінансової звітності для банків.

Процедура трансфертного ціноутворення складна і для багатьох компаній, які є платниками податків, втомлива і не зрозуміла. Вона повинна бути такою ж простою і зрозумілою у використанні як, наприклад, в інших країнах світу. Досвід показує, що будь-які спрощення в питаннях оподаткування і прозорі правила гри для бізнесу сприяють інвестиційній привабливості країни.

Проте, компанії, які підпадають під правила трансфертного ціноутворення, зобов'язані готувати відповідну документацію по всіх контрольованих операціях, незалежно від їх розміру. Тому операції по нарахуванню відсотків за позиками від пов'язаних осіб, які не мають українського громадянства, по низьким процентним ставкам також потребують підготовки документації щодо ТЦУ.

Проведення економічного дослідження тягне за собою як фінансові втрати з боку платника податків, так і адміністративне навантаження, яку не порівняти з потенційними ризиками заниження самої суми, з якої потім буде сплачуватися податок.

У банків немає такої кількості фахівців з відповідною кваліфікацією в області ТЦУ, тому вони постійно змушені звертатися до зовнішніх консультантів з міжнародним досвідом, що відбивається на вартості аналізу. Вирішити дану проблему можна за рахунок впровадження режиму «безпечної гавані», що є нормальною світовою практикою. Режими «безпечної гавані» для кредитних операцій діють у США, Швейцарії та інших країнах. Для кредитних операцій «безпечна гавань» — це діапазон процентних ставок, тобто мінімальне і максимальне значення, в межах якого ставка в контрольованій операції вважається ринковою. Тобто, якщо ціна в контрольованій операції знаходиться в межах діапазону «безпечної гавані», то банку не потрібно проводити економічний аналіз для документації по ТЦУ, що істотно зменшує витрати.

Крім того, застосування режиму «безпечної гавані» для кредитних операцій додає впевненості платникам податків, ціна у контрольованій операції буде прийнята податковими органами.

У свою чергу, фіскальним органам це дає можливість концентрувати увагу на тих операціях з нерезидентами, де більш висока вірогідність розмивання суми до оподаткування.

Довідка. В Україні правила трансфертного ціноутворення вступили в силу в 2013 році. Однак, протягом цих 3 років вони постійно змінювалися. Якщо раніше під правила трансфертного ціноутворення потрапляли компанії з оборотом понад 20 млн грн і обсягом групи операцій від 1 млн грн. Тепер мінімальний оборот компаній, що підпадають під норми чинного законодавства, не повинен перевищувати 50 млн грн, а обсяг контрольованих операцій повинен перевищувати 5 млн грн. Відповідно кількість компаній, які змушені готувати і подавати документацію з трансфертного ціноутворення, також зменшилася.

Джерело: http://www.expert.ua/novosti/0/700-ez...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали