Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні пропонують ввести режим «безпечної гавані» для кредитних операцій банків

28.12.2016

"Безпечна гавань" - це діапазон процентних ставок, тобто мінімальне і максимальне значення, в межах якого ставка в контрольованій операції вважається ринковою.

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) пропонує ввести режим «безпечної гавані» для кредитних операцій з метою податкового контролю за цінами, кредитними та депозитними ставками, в рамках законодавства України щодо трансфертного ціноутворення (ТЦО).

Це може значно спростити процес формування фінансової звітності для банків.

Процедура трансфертного ціноутворення складна і для багатьох компаній, які є платниками податків, втомлива і не зрозуміла. Вона повинна бути такою ж простою і зрозумілою у використанні як, наприклад, в інших країнах світу. Досвід показує, що будь-які спрощення в питаннях оподаткування і прозорі правила гри для бізнесу сприяють інвестиційній привабливості країни.

Проте, компанії, які підпадають під правила трансфертного ціноутворення, зобов'язані готувати відповідну документацію по всіх контрольованих операціях, незалежно від їх розміру. Тому операції по нарахуванню відсотків за позиками від пов'язаних осіб, які не мають українського громадянства, по низьким процентним ставкам також потребують підготовки документації щодо ТЦУ.

Проведення економічного дослідження тягне за собою як фінансові втрати з боку платника податків, так і адміністративне навантаження, яку не порівняти з потенційними ризиками заниження самої суми, з якої потім буде сплачуватися податок.

У банків немає такої кількості фахівців з відповідною кваліфікацією в області ТЦУ, тому вони постійно змушені звертатися до зовнішніх консультантів з міжнародним досвідом, що відбивається на вартості аналізу. Вирішити дану проблему можна за рахунок впровадження режиму «безпечної гавані», що є нормальною світовою практикою. Режими «безпечної гавані» для кредитних операцій діють у США, Швейцарії та інших країнах. Для кредитних операцій «безпечна гавань» — це діапазон процентних ставок, тобто мінімальне і максимальне значення, в межах якого ставка в контрольованій операції вважається ринковою. Тобто, якщо ціна в контрольованій операції знаходиться в межах діапазону «безпечної гавані», то банку не потрібно проводити економічний аналіз для документації по ТЦУ, що істотно зменшує витрати.

Крім того, застосування режиму «безпечної гавані» для кредитних операцій додає впевненості платникам податків, ціна у контрольованій операції буде прийнята податковими органами.

У свою чергу, фіскальним органам це дає можливість концентрувати увагу на тих операціях з нерезидентами, де більш висока вірогідність розмивання суми до оподаткування.

Довідка. В Україні правила трансфертного ціноутворення вступили в силу в 2013 році. Однак, протягом цих 3 років вони постійно змінювалися. Якщо раніше під правила трансфертного ціноутворення потрапляли компанії з оборотом понад 20 млн грн і обсягом групи операцій від 1 млн грн. Тепер мінімальний оборот компаній, що підпадають під норми чинного законодавства, не повинен перевищувати 50 млн грн, а обсяг контрольованих операцій повинен перевищувати 5 млн грн. Відповідно кількість компаній, які змушені готувати і подавати документацію з трансфертного ціноутворення, також зменшилася.

Джерело: http://www.expert.ua/novosti/0/700-ez...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
З 1 травня можна отримати в електронній формі дозвіл на імпорт критично важливих для фронту товарів
Більше за темою: Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проекту в сфері державного екс...
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
Кращі матеріали