Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні зміниться оплата витрат на відрядження та лікарняних днів

17.01.2019


В Україні в 2019 році максимальний розмір добових при відрядженнях збільшиться з 372 до 417 грн. Разом з тим збільшиться і мінімальний розмір лікарняних.

Відрядження будуть оплачувати:

  • мінімальні добові - 60 грн (сума не змінилася);
  • максимальні добові - 417,3 грн (було 372,3 грн);
  • відрядження за кордон - до 80 євро.

Українці за час, який вони провели у відрядженні, повинні отримувати не менше свого середнього заробітку, йдеться в 121 ст. Кодексу законів про працю. Найчастіше відрядження дні оплачують також, як і «звичайні».

Згідно із законом в день відрядження виходити на роботу не потрібно. Тобто навіть якщо ви повернулися рано вранці додому, весь цей день вам порахують «відрядження» і якщо ви не вийдете на роботу, це не може вважатися прогулом.

У 2019 українців чекають два головних нововведення: підвищать максимальний розмір відрядних (розмір становить 0,1 мінімальної зарплати) і, можливо, почнуть виплачувати закордонні відрядження у валюті.

Останнє нововведення передбачено розробленими НБУ постановами, які вступають в силу в лютому 2019 - го.

Обмеження по максимальному розмір відрядних не означає, що більше 417,3 грн роботодавець платити не може. Просто якщо платити більше, то доведеться також заплатити прибутковий податок у розмірі 18%.

Мінімальний же розмір добових ні в одному із законів не встановлено. Є тільки обмеження для бюджетників. Їх відрядження не можуть бути менше 60 грн. До цієї нормі «дорівнює» і бізнес.

До слова, в постанові Кабміну №98 також встановлено розмір закордонних добових. Наприклад, для поїздки по роботі в Росію це $ 37 (близько 988 грн), в Узбекистан - $ 25 (690 грн), а в Італії - $ 50 (1380 грн).

Скільки заплатять за лікарняний:

  • мінімальний розмір лікарняного - близько 100 грн в день (було близько 90 грн);
  • розмір лікарняного залежить від зарплати та стажу;
  • роботодавець оплачує перші п'ять днів, решта - соцстрах.

Розраховуючи розмір лікарняного, бухгалтер повинен враховувати страховий стаж і середню зарплату за останні 12 місяців. Так, сукупну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Отримана сума - розмір лікарняного.

Важливо при цьому враховувати, що отримати стільки можуть тільки ті, хто має від 8 років стажу. Іншим за «хворі» дні покладена всього частина звичайної зарплати.

Лікарняний:

  • від 3 до 5 років - 60 середньої зарплати%;
  • від 5 до 8 років - 70 середньої зарплати%;
  • від 8 років - 100% середньої зарплати.

З ростом мінімальної зарплати збільшуватися і мінімальний розмір лікарняних. Так, якщо в 2018-му годину роботи «коштував» не менше 22,4 грн, в 2019-му - 25,13 грн.

Згідно КЗпПУ, в Україні вихідні дні з заробітку не вичитуються. Причому якщо під час святкового вихідного ви перебуваєте у відпустці, відпочивати можна на один день більше.

При цьому при розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних віднімають вихідні. Відповідно, чим більше вихідних, тим більше заплатять за відпустку.

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали