Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні зміниться оплата витрат на відрядження та лікарняних днів

17.01.2019 9036 1 1



В Україні в 2019 році максимальний розмір добових при відрядженнях збільшиться з 372 до 417 грн. Разом з тим збільшиться і мінімальний розмір лікарняних.

Відрядження будуть оплачувати:

  • мінімальні добові - 60 грн (сума не змінилася);
  • максимальні добові - 417,3 грн (було 372,3 грн);
  • відрядження за кордон - до 80 євро.

Українці за час, який вони провели у відрядженні, повинні отримувати не менше свого середнього заробітку, йдеться в 121 ст. Кодексу законів про працю. Найчастіше відрядження дні оплачують також, як і «звичайні».

Згідно із законом в день відрядження виходити на роботу не потрібно. Тобто навіть якщо ви повернулися рано вранці додому, весь цей день вам порахують «відрядження» і якщо ви не вийдете на роботу, це не може вважатися прогулом.

У 2019 українців чекають два головних нововведення: підвищать максимальний розмір відрядних (розмір становить 0,1 мінімальної зарплати) і, можливо, почнуть виплачувати закордонні відрядження у валюті.

Останнє нововведення передбачено розробленими НБУ постановами, які вступають в силу в лютому 2019 - го.

Обмеження по максимальному розмір відрядних не означає, що більше 417,3 грн роботодавець платити не може. Просто якщо платити більше, то доведеться також заплатити прибутковий податок у розмірі 18%.

Мінімальний же розмір добових ні в одному із законів не встановлено. Є тільки обмеження для бюджетників. Їх відрядження не можуть бути менше 60 грн. До цієї нормі «дорівнює» і бізнес.

До слова, в постанові Кабміну №98 також встановлено розмір закордонних добових. Наприклад, для поїздки по роботі в Росію це $ 37 (близько 988 грн), в Узбекистан - $ 25 (690 грн), а в Італії - $ 50 (1380 грн).

Скільки заплатять за лікарняний:

  • мінімальний розмір лікарняного - близько 100 грн в день (було близько 90 грн);
  • розмір лікарняного залежить від зарплати та стажу;
  • роботодавець оплачує перші п'ять днів, решта - соцстрах.

Розраховуючи розмір лікарняного, бухгалтер повинен враховувати страховий стаж і середню зарплату за останні 12 місяців. Так, сукупну зарплату за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Отримана сума - розмір лікарняного.

Важливо при цьому враховувати, що отримати стільки можуть тільки ті, хто має від 8 років стажу. Іншим за «хворі» дні покладена всього частина звичайної зарплати.

Лікарняний:

  • від 3 до 5 років - 60 середньої зарплати%;
  • від 5 до 8 років - 70 середньої зарплати%;
  • від 8 років - 100% середньої зарплати.

З ростом мінімальної зарплати збільшуватися і мінімальний розмір лікарняних. Так, якщо в 2018-му годину роботи «коштував» не менше 22,4 грн, в 2019-му - 25,13 грн.

Згідно КЗпПУ, в Україні вихідні дні з заробітку не вичитуються. Причому якщо під час святкового вихідного ви перебуваєте у відпустці, відпочивати можна на один день більше.

При цьому при розрахунку середньої зарплати для нарахування відпускних віднімають вихідні. Відповідно, чим більше вихідних, тим більше заплатять за відпустку.

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Кращі матеріали