Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У яких сферах найпростіше знайти роботу в Україні

Редакція

23.01.2017 133 0 0

Пішов 2016 рік по праву можна назвати періодом відновлення ринку праці, особливо в другій половині року. Роботодавці активно шукали персонал навіть у передсвятковий грудень, традиційно низький період на ринку.

Згідно з даними аналітиків сайту rabota.ua за рік кількість вакансій зросла на 53%. Піковими місяцями стали липень-жовтень, коли кількість вакансій було на 70% більше, ніж на початок року.

Найкращі шанси знайти роботу у представників робочих спеціальностей». За рік кількість вакансій для цієї категорії шукачів зросла в 2,5 рази. В 1,8 рази зросла кількість вакансій для фахівців, пов'язаних з логістикою. Замикає трійку лідерів професійна сфера охорони і безпеки.

Секрет такого значного відриву виробничих пересічних професій — у злитті двох факторів. Перший — непрестижність праці робочого призводить до відтоку трудових ресурсів в офісні вакансії, але затребуваність кандидатів є, адже на будь-якому виробництві потрібні рядові виконавці. І другий — проблеми в розвитку системи профтехосвіти, вірніше, її стагнація, призвели до того, що в останні роки невелика кількість молоді захотіли і змогли отримати робочі професії.

Зараз реальна можливість отримати робочу професію є у безробітних, які готові перекваліфікуватися в центрах зайнятості.

Роботодавці не можуть чекати — досить велика кількість підприємців відкривають виробничі підприємства в сфері легкої, меблевої промисловості та інших сферах. І, як правило, стикаються з труднощами навіть при реченні досить конкурентної заробітної плати. Багато роботодавці змушені брати на роботу фахівців без досвіду і навчати їх на власних виробничих потужностях, так би мовити, без відриву від виробництва.

Найпасивнішою щодо залучення нових фахівців за результатами 2016 року виявилася сфера страхування — в грудні виявилося на 6% менше вакансій, ніж у січні.

Не можуть похвалитися великим приростом кількості вакансій і професійні сфери «Нерухомість», «Медіа» та «Інформаційні технології», далеко не безхмарні справи у топ-менеджерів і в держструктурах. Трохи активніше приростали дизайн і медицина, але все одно повільніше, ніж вакансії в середньому по ринку.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/157360-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали