Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В які регіони України йдуть іноземні інвестори

Редакція

20.09.2017 155 0 0

За даними Держстату України, в першому півріччі 2017 року обсяг іноземних інвестицій в Україну досяг $ 47 млрд. Приріст за півріччя склав $ 2,6 млрд або 5,8%. Збільшився акціонерний капітал нерезидентів (на $ 1,7 млрд) і кошти, залучені за рахунок використання боргових інструментів (на $ 0,9 млрд). Причому зростання акціонерного капіталу спостерігався в усіх областях України, окрім Тернопільської.

Оцінювати за цим критерієм реальну ситуацію з іноземними інвестиціями в Україні не зовсім коректно, адже результат залежить від коливання валюти. Наприклад, в 2015 році акціонерний капітал нерезидентів в Україні зменшився на $ 2,4 млрд. При цьому чистий приплив акціонерного капіталу дорівнював $ 2,9 млрд, а втрати від переоцінки вартості вкладень склали більше $ 5 млрд. У результаті, при фактичному збільшенні обсягу акціонерного капіталу в країні, було зафіксовано його статистичне зниження. Аналогічна картина, але вже з протилежним знаком, спостерігається в 2017 році. Зміцнення гривні зумовило зміну знака за статтею "курсова різниця" з мінуса на плюс. У першому півріччі 2017 року чистий приплив іноземних інвестицій в Україну склав всього лише $ 0,5 млрд, в той час, як за рахунок курсової різниці додатково отримано ще $ 1 млрд.

У першому півріччі 2017 року, крім Києва, найбільший приплив акціонерного капіталу був зафіксований в Чернігівській області - $ 141 млн.

Таке досить несподіване лідерство Чернігівській області пояснюється рішенням акціонерів Прилуцької тютюнової фабрики збільшити статутний капітал (у минулому році на $ 150 млн, в цьому - ще на $ 200 млн, з яких $ 140 млн уже вкладено).

Не самий хороший сигнал: Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька і Волинська області в першому півріччі залучили $ 100-600 тис. Непоганий показник? Але не для благополучних з точки зору розташування та природних ресурсів регіонів Західної України.

Експерт також звертає увагу на динаміку відтоку капіталу нерезидентів. У першому півріччі 2017 року »пішло" трохи більше $ 200 млн, що на 40% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Для порівняння: в першому півріччі 2014 року з країни нерезидентами було виведено акціонерного капіталу на суму в $ 660 млн, в цей же період 2015 року - $ 350 млн. Якщо до кінця року не відбудеться різких коливань, можна буде сміливо говорити про тренд відновлення довіри до вітчизняної економіці.

Детальніше: http://www.abcnews.com.ua

1 из 3

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали