У ДФС збереглася можливість знімати податковий кредит для бізнесу
06.10.2017 2852 0 1
У ДФС виявилася лазівка, що дозволяє знімати податковий кредит за накладними, зареєстрованим після 1 липня 2017 року.
У новій редакції Податкового кодексу України у ДФС все одно залишається можливість знімати податковий кредит за накладними, зареєстрованим після 1 липня 2017 року.
Згідно п. 201.10 ПК України, зареєстрована податкова накладна не потребує будь-якого додаткового підтвердження для нарахування податкового кредиту, якщо операція відбулася між постачальником і покупцем. Тобто граматична конструкція цієї норми говорить про те, що податкова накладна повинна бути видана постачальником. Якщо товар насправді не був реалізований, то постачальник фіктивний (його як би не існує). Тому така операція не відповідає буквальному прочитанню п. 201.10 ПК України.
Подібну логіку застосував Верховний Суд України, коли заявив, що статус фіктивного підприємства автоматично перетворює все його операції в нереальні. Тому судова практика може піти і таким шляхом.
Крім того, існує ст. 198.5 ПК України, згідно з якою платник зобов'язаний нарахувати собі податкові зобов'язання з ПДВ, якщо придбаний товар використовується в операціях, які не є господарськими. ДФС може сказати, що фіктивний постачальник насправді нічого не поставляв, тому податковий кредит сформульований за операціями, які не є господарськими, що призведе до нарахування зобов'язань з ПДВ.
Таким чином, є ймовірність, що ДФС продовжить в рамках документальних перевірок знімати податковий кредит за накладними, зареєстрованим після 1 липня 2017 року. Тим часом, згідно з п. 201.10 ПК України, податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником ПДВ, який поставляє товари або послуги після 1 липня 2017 року, є достатньою підставою для нарахування покупцеві податкового кредиту і не потребує будь-якого додаткового підтвердження.
Джерело: http://sud.ua/ru/
Коментарі до матеріалу