Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Умови для отримання пільгової пенсії: ПФУ

23.09.2020 665 0 0

Право на пенсію за віком на пільгових умовах мають українці, які працювали на підприємствах з особливо шкідливими і тяжкими умовами праці.

Згідно із законодавством, вони мають можливість вийти на заслужений відпочинок раніше за інших.

У Пенсійному фонді зазначили, що отримувати пільгову пенсію мають право громадяни:

  • після досягнення ними 50 років, за наявності страхового стажу в 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на «шкідливих» роботах;
  • 20 років у жінок, з них не менше 7 років і 6 місяців на зазначених роботах.

Друга категорія громадян – ті, кому виповнилося 55 років, і хто має стаж 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років і 6 місяців на зазначених роботах, і 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

При цьому, не завжди українці, які півжиття пропрацювали, наражаючи своє здоров’я на небезпеку, можуть домогтися нарахування пільгової пенсії – органи пенсійного забезпечення відмовляють у призначенні пенсії.

Свої права пенсіонери можуть відстоювати в суді. Однак, уряд незабаром планує скоротити кількість категорій пенсіонерів, які матимуть право на отримання пільгової пенсії.

Так, ті громадяни, для яких законодавством передбачено право виходити на пенсію за «вислугою років» до досягнення загального пенсійного віку, не зможуть отримувати пенсію, одночасно працюючи.

portal.pfu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали