Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Український ринок нерухомості перебудовується під споживача

Редакція

19.10.2016 93 0 0

Популярність набирають малометражні так звані «смарт-квартири», проте частенько забудовники, а з ними і покупці, такого житла стикаються з проблемою оформлення. В результаті в столиці дуже багато недобудованих або спірних об'єктів. Такі ж труднощі відчуває сьогодні малий і середній бізнес, якщо хоче заощадити кошти на оренду приміщень або переобладнати квартиру під офіс.

Квартира з кімнати

Основна маса смарт-квартир, метраж яких починається з 16-19 кв. м, - це колишні технічні приміщення або навіть цілі будинки, в яких колишні кімнати перероблені для більш-менш комфортного проживання і вміщають в себе цілі квартири. Так, порядні і не дуже забудовники, зметикувавши, що на цій схемі можна заробити, розгорнули будівництво, проте багато хто зіткнувся з проблемою переоформлення.

В даний час питання, пов'язане з переведенням житлових будинків і приміщень в нежитловий фонд і відповідно перекладом нежитлових будівель та приміщень в житло, не має чіткого врегулювання в законодавстві. Це пов'язано з тим, що в Україні досі діє Житловий кодексу Української РСР, а зміни, які періодично вносилися в нього, не торкалися зазначених питань. Тому на практиці це питання вирішується шляхом застосування комплексу законодавчих і нормативно-правових актів, а саме Конституції України, Житлового кодексу, Цивільного кодексу України, Законів України «Про основи містобудування», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку »,« Про приватизацію державного житлового фонду »,« Про адміністративні послуги ». Крім цього, враховується Положення про порядок обстеження стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання, ДБН В.2.2- 15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення », Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій. Це далеко не повний список.

Крім цього, поняття «нежитловий об'єкт нерухомого майна» на законодавчому рівні не визначено. Як наслідок, під такими об'єктами можуть розумітися будь-які об'єкти, які входять до складу житлового фонду, а оформити кінцеве будівництво буває дуже складно.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали