Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Український бізнес очікує на суттєве пожвавлення ділової активності

Редакція

18.04.2017 108 0 0

Український бізнес суттєво поліпшив свої очікування щодо пожвавлення ділової активності. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у I кварталі 2017 року.

Оптимізм респондентів базується насамперед на поліпшенні їх прогнозів щодо загальних обсягів реалізації продукції та фінансово-економічного стану підприємств, а також відновленні очікувань щодо збільшення кількості працівників.

Опитані компанії продовжують очікувати збільшення обсягів виробництва товарів і послуг: баланс очікувань – 6.1% (у ІV кварталі 2016 року – 11.1%). За їх оцінками, найвагомішими факторами, що обмежують спроможність бізнесу нарощувати обсяги виробництва, залишаються високі ціни на енергоносії, сировину та матеріали.

Четвертий квартал поспіль підприємства очікують на пожвавлення ділової активності. Індекс ділової активності підвищився до 113.3% (у попередньому кварталі – 108.7%). Оптимістично налаштовані компанії усіх видів економічної діяльності, найбільше – керівники підприємств транспорту та зв’язку, а також переробної промисловості.

Традиційно підприємства високо оцінюють перспективи зростання загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва. Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості та торгівлі. При цьому, підприємства усіх основних видів діяльності, крім енерго- та водопостачання, очікують збільшення обсягів реалізації продукції на зовнішньому ринку.

П’ятий квартал поспіль підприємства очікують на зростання видатків на машини, обладнання та інвентар. Підвищилися очікування щодо збільшення інвестиційних видатків на проведення будівельних робіт. Позитивними залишаються очікування щодо збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій.

Відновились очікування щодо збільшення кількості працівників, зокрема у будівництві, переробній промисловості, торгівлі та інших видах діяльності. Водночас, суттєво поліпшились очікування щодо зменшення кількості працівників керівники підприємств добувної промисловості, сільського господарства та транспорту.

У першому кварталі року, на тлі незначного посилення девальваційних процесів, спостерігалося послаблення інфляційних очікувань – до 15.6% (у IV кварталі 2016 року – 16.2%). За оцінками підприємств, основними факторами впливу на зростання споживчих цін залишаються обмінний курс та витрати на виробництво. Водночас, підприємства очікують посилення впливу податкових змін на динаміку інфляційних процесів.

Третій квартал поспіль підприємства прогнозують зростання власних потреб у позикових коштах найближчим часом. Частка компаній, які планують залучати банківські кредити, залишилась майже на рівні попереднього кварталу та становить 34.0%. З них понад 85% опитаних планують залучати кредити у національній валюті. Найбільш налаштовані брати кредити у національній валюті підприємства сільського господарства, енерго- та водопостачання, будівництва та торгівлі.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали