Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Український бізнес очікує на суттєве пожвавлення ділової активності

18.04.2017

Український бізнес суттєво поліпшив свої очікування щодо пожвавлення ділової активності. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у I кварталі 2017 року.

Оптимізм респондентів базується насамперед на поліпшенні їх прогнозів щодо загальних обсягів реалізації продукції та фінансово-економічного стану підприємств, а також відновленні очікувань щодо збільшення кількості працівників.

Опитані компанії продовжують очікувати збільшення обсягів виробництва товарів і послуг: баланс очікувань – 6.1% (у ІV кварталі 2016 року – 11.1%). За їх оцінками, найвагомішими факторами, що обмежують спроможність бізнесу нарощувати обсяги виробництва, залишаються високі ціни на енергоносії, сировину та матеріали.

Четвертий квартал поспіль підприємства очікують на пожвавлення ділової активності. Індекс ділової активності підвищився до 113.3% (у попередньому кварталі – 108.7%). Оптимістично налаштовані компанії усіх видів економічної діяльності, найбільше – керівники підприємств транспорту та зв’язку, а також переробної промисловості.

Традиційно підприємства високо оцінюють перспективи зростання загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва. Найбільш оптимістично налаштовані керівники підприємств переробної промисловості та торгівлі. При цьому, підприємства усіх основних видів діяльності, крім енерго- та водопостачання, очікують збільшення обсягів реалізації продукції на зовнішньому ринку.

П’ятий квартал поспіль підприємства очікують на зростання видатків на машини, обладнання та інвентар. Підвищилися очікування щодо збільшення інвестиційних видатків на проведення будівельних робіт. Позитивними залишаються очікування щодо збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій.

Відновились очікування щодо збільшення кількості працівників, зокрема у будівництві, переробній промисловості, торгівлі та інших видах діяльності. Водночас, суттєво поліпшились очікування щодо зменшення кількості працівників керівники підприємств добувної промисловості, сільського господарства та транспорту.

У першому кварталі року, на тлі незначного посилення девальваційних процесів, спостерігалося послаблення інфляційних очікувань – до 15.6% (у IV кварталі 2016 року – 16.2%). За оцінками підприємств, основними факторами впливу на зростання споживчих цін залишаються обмінний курс та витрати на виробництво. Водночас, підприємства очікують посилення впливу податкових змін на динаміку інфляційних процесів.

Третій квартал поспіль підприємства прогнозують зростання власних потреб у позикових коштах найближчим часом. Частка компаній, які планують залучати банківські кредити, залишилась майже на рівні попереднього кварталу та становить 34.0%. З них понад 85% опитаних планують залучати кредити у національній валюті. Найбільш налаштовані брати кредити у національній валюті підприємства сільського господарства, енерго- та водопостачання, будівництва та торгівлі.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Гранти для бізнес-women: що пропонують в Україні
Україна може приєднатися до міжнародної ініціативи Women Entrepreneurs Finance Code, яка допомагає жінкам-підприємицям отримувати фінансування. Більше за темою: За умовами гранту підприємець має працевлаштувати працівників: як це відобразити у податковому розрахунку з ПДФО та ЄСВ? Бюджетні гранти:...
01.07.2025
За що передбачено компенсацію при облаштуванні робочих місць для осіб з інвалідністю
Компенсація здійснюється за вже придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю. Більше за темою: Військово-обліковий документ: чи потрібний для встановлення інвалідності Компенсація витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю: облік у роботодавця Де...
01.07.2025
Кількість ризикових платників ПДВ за травень 2025 року: аналітика ДПС
Більше за темою: Коди податкової інформації для включення до складу ризикових платників ПДВ: що змінилось з 05.03.2025? Бібліотека Баланс № 12 «Резерви: формування, облік, оптимізація та податкові ризики» У травні кількість платників ПДВ в Україні збільшилась на 118 і станом на 01.06.2...
Кращі матеріали