Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Українські заробітчани: як не потрапити на вудочку аферистів

08.02.2018

Заробітки за кордоном для українців - звичайна справа. З часів незалежності наші земляки регулярно відправлялися на тимчасову роботу в Росію і європейські країни. Однак в останні роки кількість трудових мігрантів стрімко зростає, що негативно впливає на економіку країни.

ФАКТ. Оцінити реальний відтік робочої сили з України неможливо. За офіційними даними Міністерства закордонних справ, за кордоном працюють близько 5 млн наших співгромадян. Це без урахування сезонних працівників. Українські заробітчани позитивно впливають на зростання економіки сусідніх країн. Найбільше трудових мігрантів з України працює в Польщі, Чехії, Росії та Італії. Чехія в цьому році навіть збільшила квоту для українських робітників до 19,6 тис. Осіб через брак робочої сили в країні.

РИЗИКИ. Попит на роботу українців за кордоном високий. Пропозицій теж вистачає. На хвилі популярності, як і в будь-якій сфері, стали з'являтися шахраї, які хочуть нажитися на недосвідчених заробітчан. Варіантів обманів кілька. У кращому випадку ви можете лише втратити гроші, які шахраї попросять заплатити за працевлаштування, в гіршому - можете стати заручниками посередників в чужій країні, віддаючи аферистам майже половину чесно зароблених грошей.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА. Найчастіші схеми «розлучення» пов'язані з попередньою оплатою. Якщо вас просять внести передоплату за працевлаштування - відмовляйтеся. Також не оплачуйте ніякі послуги до моменту укладення договору. Пам'ятайте, що українське законодавство забороняє посередникам брати передоплату до укладення договору з іноземним роботодавцем. Якщо вам пропонують заплатити 100 доларів, перш ніж шукати для вас роботу, це, швидше за все, обман.

Ще одним важливим індикатором для виявлення аферистів є завищені заробітні плати, які пропонує посередник. Ознайомтеся з середньою зарплатою в регіоні, перш ніж шукати вакансію для себе. Занадто привабливі пропозиції - пастка для недосвідчених заробітчан.

ВІЗА. З введенням безвізового режиму з'явилося ще більше шахраїв, які пропонують поїхати попрацювати без оформлення візи. Пам'ятайте, робота в чужій країні повинна здійснюватися за робочою візою. Якщо вам пропонують інші варіанти, не погоджуйтеся.

Відзначимо, що, незважаючи на заборону, і українські посередники, і польські роботодавці приймають українців на роботу за будь-яким візами і навіть по біометричного паспорту. Однак з такими умовами у вас не буде ніяких соціальних гарантій.

НЕПОВНА ІНФОРМАЦІЯ. Намагайтеся отримати повноцінну інформацію про компанію, в якій вам пропонують працювати. Якщо посередник не може надати повної інформації, відповідаючи загальними фразами, швидше за все, справа не чисто. Ви маєте право знати про свої майбутні обов'язки, графіку роботи, умови праці.

Несумлінні посередники не люблять розповідати про нюанси працевлаштування, вважаючи за краще все вирішувати на місці. В такому випадку ви ризикуєте опинитися в заручниках у посередника, який буде перекидати вас з одного місця роботи на інше.

ДОГОВІР повинен бути переведений на зручний для вас мову. Уважно читайте договір, оскільки останнім часом почастішали маніпуляції з документами: подвійні контракти, а також договори, що передбачають виконання всіх видів робіт «на вимогу роботодавця». Пам'ятайте, що паспорт завжди повинен залишатися з вами. Ні в якому разі не віддавайте свій паспорт «на збереження».

ПІДСУМОК. Частина українських заробітчан з-за низької кваліфікації змушені погоджуватися на багато умов посередників і роботодавців, аби отримати необхідну роботу. Але, мабуть, прийшов час і українцям знати і вчитися відстоювати свої права, особливо якщо мова йде про перший трудовий досвід за кордоном.

Джерело: https://etcetera.media/ukrainskie-zar...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Судова практика Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану
Пропонуємо ознайомитися з другим випуском огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану, підготовленого з нагоди Восьмої міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теор...
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
Кращі матеріали