Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

ТОП-5 міжнародних платіжних систем, доступних для українців 

09.07.2018

На український ринок виходить платіжний гігант China UnionPay.

Минулого тижня китайська платіжна система підписала з найбільшим українським банком – ПриватБанком – протокол, що дозволяє почати реалізацію спільних проектів.

Зокрема, співпраця почнеться з еквайрингу платіжних карт китайської системи, які будуть прийматися до оплати POS-терміналами Приватбанку і дозволять знімати готівку в його банкоматах. Надалі український держбанк і UnionPay планують розробити спільні платіжні послуги.

Але на цьому компанія не планує зупинятися, і розраховує на співпрацю з іншими українськими банками.

Загалом, технологія безконтактних розрахунків активно розвивається в нашій країні. Інтерес до України за останній рік проявила не тільки UnionPay, а й гіганти Android Pay, ApplePay.

Які платіжні системи доступні в Україні, і чому в чому їхні відмінності.

1. Android Pay. Глобальний сервіс безконтактної оплати за допомогою смартфонів, який почав роботу в Україні восени 2017 року. Безконтактну оплату покупок можна здійснити за допомогою смартфона, планшета або "розумних" годинників, скачавши Android Pay і додавши в додаток дані платіжної карти, які замінюються унікальним номером віртуального рахунку. У разі втрати телефону з нього можна дистанційно видалити всі особисті дані.

Android Pay працює з платіжними картами тільки тих банків, які підключені до системи. Якщо сума платежу з карти Mastercard вище 100 грн, необхідно ввести PIN-код карти, прив'язаної до аккаунту. У карт VISA ліміт беспарольної оплати в п'ять разів вище – 500 грн.

Також для роботи програми потрібен пристрій на ОС Android 4.4 і вище з вбудованим чіпом NFC (технологія бездротової передачі даних малого радіусу дії на відстані до 10 см).

Перевагою Android Pay є швидка оплата, безкоштовне використання.

2. Apple Pay. Платіжна система, яка розпочала роботу в Україні з 2018 року. Вперше технологію впровадив державний Приватбанк. У липні банк і Apple відкрив можливість платити Apple Pay клієнтам будь-якого українського банку. Безконтактна оплата за допомогою Apple Pay доступна тільки для власників iPhone. Для цього потрібен iPhone не молодший 6-го покоління або годинник Apple Watch, а також картка банку та платіжної системи.

При оплаті через Apple Pay дані про платіжну картку не передаються продавцеві, замість них система відправляє динамічний код безпеки і унікальний код пристрою. Також для підтвердження транзакцій смартфон використовує біометричний захист TouchID або FaceID, в годиннику авторизація платежу відбувається за подвійним торканням. Крім того, можна оплачувати покупки в додатках і на сайтах через браузер Safari на пристроях Mac не старших 2012 року з OS Sierra.

На кожній транзакції Apple заробляє комісію, яка складає долі відсотка і коливається в залежності від країни. Платіжна система працює в 28 країнах (включаючи Україну).

3. UnionPay. Найбільша міжнародна платіжна система в світі за обсягом операцій і випущених платіжних карток нещодавно оголосила про вихід на український ринок, почавши співпрацю з еквайрингу та емісії карт з Приватбанком.

Китайська платіжна система в 169 країнах надає можливість використовувати картки для оплати товарів, послуг і зняття готівки в партнерстві з більш ніж 400 фінансовими інститутами у всьому світі. Картки UnionPay емітуються більш ніж в 40 країнах. За допомогою карток можна переводити гроші в інші країни, а також тримати їх на особистих гаманцях. Як повідомляють ЗМІ, в Китаї переказ грошей з картки на картку займає дві секунди.

В Україні виготовлення карт почнеться після отримання ліцензії від Нацбанку, який відмовив платіжній системі в реєстрації, при виході на український ринок в 2014 році. Обслуговування карток платіжної системи в мережі банкоматів та платіжних терміналів банку заплановано на 2019 рік. На світовому ринку UnionPay конкурує з Visa і Mastercard.

Користуватися картками UnionPay в Україні є кому: згідно з даними Китайської палати міжнародної торгівлі, в 2017 році товарообіг між КНР і Україною перевищив $3 млрд, що на 10% більше в порівнянні з 2016 роком.

Поки не зрозуміло на яких умовах Приватбанк співпрацюватиме з китайською системою в Україні та скільки українцям доведеться платити сервісної комісії.

4. PayPal. Один зі світових лідерів серед платіжних систем дозволяє виводити гроші з різних сайтів до себе на банківський рахунок, здійснювати покупки в інтернеті, а також легко переводити гроші між акаунтами всередині системи.

Але, на жаль, для українців доступна лише одна з можливостей платіжної системи – витрачати гроші зі свого аккаунта, але не отримувати їх. До слова, цю модель називають Send only і працює вона в 96 країнах.

Крім того, для тих українців, хто продає товари на американських і європейських маркетплейсах, таких як той же eBay або популярний серед рукодільників Etsy та інших, отримання грошей велика проблема, оскільки зароблене виводити можна тільки через PayPal. Udemy і Skillshare також виплачує інструкторам гроші через PayPal, а ще сервіс використовують фріланс-біржі. Таким чином, українцеві доводиться або покинути майданчик, або платити додаткові комісії за перекази.

5. AVERS №1. Вперше система грошових переказів Avers, як система миттєвих грошових переказів банку Фінанси та Кредит Костянтина Жеваго, була створена в березні 2005 року, але в 2015 році даний банк збанкрутував.

Повернулася на український ринок в березні минулого року. За допомогою платіжної системи українці можуть здійснювати перекази в межах України в національній валюті між фізичними особами, готівкові або безготівкові для виплати готівкою або зарахування коштів на рахунок. Також в гривні можна переводити гроші від фізичних осіб на користь юридичних осіб і від юридичних осіб фізичним особам.

Транскордонні перекази в іноземній валюті можна здійснювати від фізичних осіб на користь фізичних осіб, готівкові або безготівкові для виплати готівкою або зарахування коштів на рахунок.

Грошові перекази можуть здійснюватися в гривні, доларах, євро і рублях. Розрахунковим банком платіжної системи є Кредит Оптима Банк.

https://biz.nv.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
28.07.2025
В Україні на одного закритого агровиробника припадає 2,5 нових
Понад 8 тисяч аграрних компаній було відкрито в Україні з 2021 року за даними Єдиного державного реєстру. Пік припав на рік напередодні повномасштабного вторгнення – тоді 2 678 агробізнесів відкрились за рік. Водночас ще 3,4 тисячі компаній припинили свою діяльність з 2021 по 2025 рік. Найчаст...
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
Кращі матеріали