Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Типові помилки, які виникають під час заповнення декларації

12.01.2021 648 0 0

Через технічні помилки автоматична система логічного контролю може визначити декларацію як ризиковану. Тоді НАЗК повинне буде розпочати повну перевірку такої декларації.

Помилка № 1. «Об’єкти нерухомості»

Декларант не зазначає права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності. Деталі про правильне декларування нерухомості тут.

Помилка №2. «Доходи, у тому числі подарунки»

Декларант зазначив себе джерелом доходу замість органу, установи чи організації, яка виплачувала заробітну плату чи інший дохід. Або зазначив себе джерелом доходу, отриманого під час продажу майна, замість вірного джерела — покупця такого майна. Як виправити: вказати цю інформацію відповідно до роз’яснення, яке вказане за посиланням.

Помилка №3. «Цінні папери»

Декларант зазначає відомості щодо загальної вартості цінних паперів, замість номінальної. Як виправити: вкажіть номінальну вартість цінних паперів. А за посиланням можна знайти інформацію щодо правильного декларування цінних паперів.

Помилка №4. «Цінне рухоме майно - транспортні засоби»

Декларант зазначив державний номерний знак автомобіля замість ідентифікаційного номеру (VIN-коду). Як виправити: зазначити всю потрібну інформацію у відповідному розділі. Про те, як правильно декларувати транспортні засоби, читайте тут.

Помилка №5. «Доходи, у тому числі подарунки»

Декларант зазначив замість нарахованого доходу (з урахуванням податків і зборів) фактично отриманий (без урахування податків і зборів). Як виправити: вказатикоректно цю інформацію.

Помилка №6. «Об’єкти нерухомості»

Декларант зазначає права користування приватним будинком і водночас не зазначає про право користування земельною ділянкою під ним. Потрібно вказати цю інформацію відповідно до роз’яснення, яке вказане за посиланням.

Помилка №7. «Об’єкти нерухомості»

Декларант заокруглив відомості про загальну площу об’єкта нерухомості. Докладніше про декларування об’єктів нерухомості за посиланням.

Помилка №8. «Інформація про суб’єкт декларування»

Декларант невірно визначає себе як суб’єкта у переліку осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. У НАЗК вже опублікувалироз’яснення щодо таких помилок.

Помилка №9. «Об’єкти нерухомості»

Декларант датою набуття права на об’єкти нерухомого майна зазначає день укладення правочину, замість дати державної реєстрації такого права. Як виправити: зазначати інформацію відповідно до державної реєстрації права власності.

Помилка №10. «Юридичні особи»

Декларант вказує корпоративні права і не зазначає відповідної інформації в розділі 9 «Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї». Потрібно вказати цю інформацію у відповідному розділі.

nazk.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали