Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Типові помилки, які виникають під час заповнення декларації

12.01.2021

Через технічні помилки автоматична система логічного контролю може визначити декларацію як ризиковану. Тоді НАЗК повинне буде розпочати повну перевірку такої декларації.

Помилка № 1. «Об’єкти нерухомості»

Декларант не зазначає права користування об’єктом нерухомого майна, в якому він та/або член сім’ї зареєстрований, однак не володіє ним на праві власності. Деталі про правильне декларування нерухомості тут.

Помилка №2. «Доходи, у тому числі подарунки»

Декларант зазначив себе джерелом доходу замість органу, установи чи організації, яка виплачувала заробітну плату чи інший дохід. Або зазначив себе джерелом доходу, отриманого під час продажу майна, замість вірного джерела — покупця такого майна. Як виправити: вказати цю інформацію відповідно до роз’яснення, яке вказане за посиланням.

Помилка №3. «Цінні папери»

Декларант зазначає відомості щодо загальної вартості цінних паперів, замість номінальної. Як виправити: вкажіть номінальну вартість цінних паперів. А за посиланням можна знайти інформацію щодо правильного декларування цінних паперів.

Помилка №4. «Цінне рухоме майно - транспортні засоби»

Декларант зазначив державний номерний знак автомобіля замість ідентифікаційного номеру (VIN-коду). Як виправити: зазначити всю потрібну інформацію у відповідному розділі. Про те, як правильно декларувати транспортні засоби, читайте тут.

Помилка №5. «Доходи, у тому числі подарунки»

Декларант зазначив замість нарахованого доходу (з урахуванням податків і зборів) фактично отриманий (без урахування податків і зборів). Як виправити: вказатикоректно цю інформацію.

Помилка №6. «Об’єкти нерухомості»

Декларант зазначає права користування приватним будинком і водночас не зазначає про право користування земельною ділянкою під ним. Потрібно вказати цю інформацію відповідно до роз’яснення, яке вказане за посиланням.

Помилка №7. «Об’єкти нерухомості»

Декларант заокруглив відомості про загальну площу об’єкта нерухомості. Докладніше про декларування об’єктів нерухомості за посиланням.

Помилка №8. «Інформація про суб’єкт декларування»

Декларант невірно визначає себе як суб’єкта у переліку осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. У НАЗК вже опублікувалироз’яснення щодо таких помилок.

Помилка №9. «Об’єкти нерухомості»

Декларант датою набуття права на об’єкти нерухомого майна зазначає день укладення правочину, замість дати державної реєстрації такого права. Як виправити: зазначати інформацію відповідно до державної реєстрації права власності.

Помилка №10. «Юридичні особи»

Декларант вказує корпоративні права і не зазначає відповідної інформації в розділі 9 «Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї». Потрібно вказати цю інформацію у відповідному розділі.

nazk.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали