Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Tax Free: повертаємо своє з витраченого на шопінг

Редакція

03.05.2017 302 0 0

Чарівне словосполучення Tax Free обіцяє повернення частини витраченого на покупки за кордоном. Ось тільки повернути своє вдається далеко не завжди і не повністю. Як отримати сповна?
Tax Free або Tax Refund – словосполучення, які часто зустрічаються на вхідних дверях або біля кас магазинів у Європі і не тільки. Багато хто з нас вже цією можливістю користувалися. Хтось-ні. Але в справі відшкодування сплаченого ПДВ (він же – податок на додану вартість, він же – VAT) правила плавно змінюються. Найчастіше – не в кращу сторону. Іноді – в кращу. У будь-якому випадку варто освіжити їх у пам'яті.
Що відшкодовують і кому
У багатьох магазинах можна знайти на дверях написи Tax Free або Tax Refund і поруч з ними логотипи однією з систем, які забезпечують повернення частини сплаченого. Повертають ПДВ. В різних країнах він різний (нижче табличка з прикладами). Повертають його не всім – тільки не-резидентам (у країнах ЄС – нерезидентам ЄС в цілому). Якщо громадянин України перебуває на навчанні або з інших причин на території ЄС від 6 місяців і більше, то йому теж не відшкодують податки при вивозі товарів. І звичайно йому повинно бути більше 16 років.
І повертають не за всі покупки – зазвичай діє обмеження на суму знизу при купівлі в одному магазині протягом одного дня (дивіться таблицю нижче). Саме жорстке обмеження – у Франції: якщо купили на 175 євро і нижче, але квитанцію Tax Free або Tax Refund не видадуть. Одне з найбільш лояльних обмежень – у ФРН: видають від 25 євро і вище.
Як правило, не повертають сплачений ПДВ за покупки продуктів харчування. Але можуть повертати за придбані медикаменти, контактні лінзи тощо В різних країнах діють різні норми на цей рахунок. Ці деталі для кожної конкретної країни потрібно уточнити заздалегідь – щоб не було розчарувань.
Як це працює
Практично повсюдно процедура отримання відшкодування виглядає так:
 Заходимо в магазин, позначений логотипом одного з операторів Tax Free або Tax Refund. Це можуть бути Global Blue (зустрічається найчастіше), а також GWK Travelex, Easy Tax Freeand, Premier Tax Free і Vatfree.com. Що важливо: на сайтах цих операторів, а також на сайтах торгових точок(мереж) зазвичай можна знайти інформацію про те, з якої з систем яка торгова точка працює. Пошук на сайті операторів Tax Refund часто дозволяє шукати по бренду або за місцем розташування магазину – так що можливість з'ясувати заздалегідь є.
 В процесі покупки потрібно уточнити до оплати, буде видана квитанція Tax Refund.
Після покупки потрібно зберегти товар в упакованому вигляді (неодмінно в упакованому!), чек про оплату та квитанція Tax Refund повністю заповнена (важливо – інакше не буде відшкодування).
 Перед виїздом з країни ЄС в аеропорту або в іншому місці по ходу руху потрібно по сайту відповідного оператора Tax Refund знайти відповідний пункт, де є їх офіс і митний пункт (зазвичай вони розташовуються поруч). Заздалегідь потрібно зробити для того, щоб не бігати потім в пошуках – «чомусь» при розміщенні таких пунктів вибирають самі затишні куточки і позначають їх покажчиками ну дуже скупо.
 Безпосередньо перед вильотом (виїздом) потрібно відвідати відповідний пункт, пред'явити митниці товар в упакованому вигляді, показати квиток, особисті документи, квитанцію Tax Refund і чеки про оплату. Митниця повинна поставити спеціальний штамп на квитанцію, після чого цей документ передається оператору Tax Refund.
 Починаємо отримувати відшкодування. Варіантів, найчастіше, пропонується два: готівкою або на картку. На карту – доведеться почекати кілька банківських днів і додаткових комісій за зарахування грошей не передбачено. При видачі готівкою стягується комісія: від декількох євро фіксованої суми до декількох відсотків – умови вказані зазвичай на сайті оператора Tax Refund. В крайньому випадку, розмір комісії назве службовець цього оператора, коли буде пропонувати способи виплати відшкодування.
Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали