Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Список послуг, які не отримати без прописки

08.08.2018 38780 0 0

В Україні сьогодні багато послуг можна оформити дистанційно, за допомогою сайтів. Але незважаючи на це, є ще ряд послуг, які не можна отримати не за місцем прописки.

На щастя, кілька з них не так вже й популярні у населення. У Держстаті ж повідомляють - приблизно 30% населення України проживає не за місцем реєстрації, тому ці сім послуг вони отримати не зможуть.

Оформити ID-карти або будь-які інші паспортні послуги

Закордонний паспорт ви можете замовити собі де завгодно, але ось що стосується українського, «внутрішнього» паспорта, тут закон непохитний - потрібно звертатися до територіального органу Державної міграційної служби, до якого ви закріплені за місцем прописки.

До речі, закон так працює навіть з тими, хто цього потребує просто переклеїти фотографію в паспорті.

Зареєструвати місця проживання дитини

Хоча сьогодні, завдяки експерименту Мін'юсту, новонародженого можна зареєструвати прямо в пологовому будинку онлайн, прописку малюкові потрібно оформляти за місцем реєстрації.

Сама процедура «вписання» дитини одна з найскладніших серед адміністративних послуг, тому законодавчо її краще не ускладнювати. Запам'ятайте: місце проживання дитини від 0 до 14 років має бути тільки за адресою реєстрації його батьків. Якщо батьки прописані за різними адресами, потрібно вибрати одну адресу.

Не потрібно вибирати місце, якщо за вас це вирішила вже служба опіки або рішення суду.

Віддати дитину в перший клас

За новим законом про шкільну освіту, діти йдуть в перший клас строго за пропискою. На практиці закон викликав чимало суперечок і труднощів (в одній школі міг бути недобір дітей, а в іншого - не вистачає класів). Але нажаль.

Якщо ви роками живете без реєстрації, ваша дитина взагалі ризикує не потрапити в школу, оскільки його визначать туди за жеребом серед таких же «незареєстрованих» дітей.

Отримати пільги

Соцдопомогу, виплати пенсій або субсидій, а також інших державних гарантій, відбуваються тільки за місцем проживання заявника цих пільг. Їх не пришлють ні на який інший адресу, тільки на прописаний. Пільги для людей з інвалідністю, для учасників бойових дій та членів їх сімей виділяються тільки за пропискою.

Крім того, місцеві пільги стосуються також тільки жителів громад - тобто осіб, які зареєстровані в громаді.

Виборче право людини - голосування на місцевих виборах

За Конституцією України кожен громадянин може взяти участь у виборах - як загальнодержавних, так і місцевих. Правда, в місцевих виборах людина зможе брати участь лише за місцем прописки, навіть якщо ви проживаєте в іншому місті вже багато років.

Сплачувати податки, подавати звітність

Якщо ви - приватний підприємець, то в ваших інтересах «робити бізнес» недалеко від місця прописки, оскільки всі виплати від держави і пільги ви будете отримувати за місцем прописки. Точно також йдуть справи і з податковою звітністю - платити ви будете за зареєстрованою адресою, оскільки частина ваших тарифів піде в місцевий бюджет.

Суди і судові процеси

Неважливо, яке місце ви займаєте в суспільстві або на роботі. Судову повістку в разі чого, вам надішлють за тією адресою, на який ви зареєстровані. Якщо ж у вас взагалі немає відомого місця проживання або прописки, вас викличуть до суду через оголошення на офіційному сайті судової влади України.

Багато правил з перерахованих вище морально застаріли і створюють незручності для українців. Міністерство юстиції пішло назустріч українцям і зараз розробляє законопроект, за яким можна буде міняти місце прописки через Інтернет, значно заощадивши час і ресурси.

http://www.aif.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали