Незабаром в Україні діятимуть нові правила боротьби з виведенням грошей за кордон
24.06.2016 178 0 0
Місяць знадобився робочій групі для підготовки пакету законопроектів щодо деофшоризацію. За словами голови податкового комітету Верховної Ради Ніни жителя півдня, яка очолила цю групу, відповідні проекти будуть зареєстровані з дня на день. А деякі з них можуть бути проголосовані ще до літніх канікул.
Доженемо і переженемо
На початку травня було створено робочу групу для підготовки законопроектів «з питань протидії зменшенню податкової бази і переміщенню прибутків за кордон». Їй доручили, враховуючи ініціативи, розроблені Організацією економічного співробітництва та розвитку, підготувати до 10 червня проекти «щодо вдосконалення процедур контролю за трансфертним ціноутворенням та виведенням доходів за кордон, запровадження правил стосовно контрольованих іноземних компаній, протидії агресивному податковому плануванню».
На круглому столі «Тенденції міжнародного оподаткування: висновки для України», організованому Асоціацією податкових радників спільно з Асоціацією адміністративних суддів, Н.Южаніна повідомила, що «група із завданням впоралась». Щоправда, сказала про наміри провести розширене засідання, «де мають бути присутні понад 70 експертів різних асоціацій», аби ще раз обговорити редакцію всіх проектів. Після цього документи мають бути зареєстровані в парламенті, а деякі з них проголосовані ще на поточній сесії.
Основою для розроблення пакета стала декларація BEPS (Base Erosion and Profit Shifting) — план дій ОЕСР щодо протидії «розмиванню» бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування. Він був прийнятий на засіданні Ради Міністрів у 2013 році на прохання G20. У плані передбачено 15 дій для вирішення вказаного питання. Втім, він є лише рекомендацією для налагодження механізмів та заходів щодо приведення свого законодавства до певних єдиних стандартів.
BEPS є певною дорожньою картою, а не нормою, яку можна запровадити в законодавство. При цьому, за його словами, аби не наробити помилок, слід звертати увагу на практику, яку ще тільки має виробити європейське співтовариство, «і не йти попереду цього європейського потяга, а успадковувати найкращі приклади, які будуть розроблені європейськими державами». При цьому сьогодні лише кілька країн ЄС імплементували план ОЕСР у національне законодавство, та й то вибірково.
Однак Н.Южаніна необхідність термінового розроблення документів пояснила, зокрема, політичною ситуацією в Україні: будуть прийняті або «зважені законопроекти», або «невдалі пропозиції, які можуть знищити економіку», чого не можна допустити. Не хотілося б, щоб у нашій країні така надважка тема обговорювалася виключно в популістичних колах і людьми, які дуже далекі від неї.
Докладніше дивись за посиланням: http://zib.com.ua/
Коментарі до матеріалу