Секрети домашньої економії: як заощадити на компослугах
09.02.2017 440 0 0
Тарифи на електрику, опалення та воду постійно збільшуються. На жаль, зростання тарифів до ринкового рівня припав на тяжкий для українців період економіки, тому збільшення цифр в платіжках виявилося таким болючим для більшості українців.
Зрозуміло, самий простий і банальний спосіб полегшити тарифний тягар – оформити субсидію. Але як бути тим, кому субсидія не призначена? І чи існують інші способи економити на комуналці? Давайте розберемося разом.
Оплата комунальних послуг
Починати економію на комунальні послуги необхідно з рахунків за них. Для цього спочатку потрібно відмовитися від всіх приладів, якими ви не користуєтеся, а потім перестати марнотратно поводитися з іншими.
Подивіться, не продовжуєте ви платити за міський телефон, кабельне телебачення і радіо. Вам варто відмовитися від цих та інших послуг, які вам не потрібні або яким ви знайшли альтернативу.
Платите за комуналку через інтернет. Найбільші банки України не тільки дозволяють заплатити за комунальні послуги в онлайн-режимі, але і рекламують цю можливість.
Не варто боятися робити подібні операції, адже вони нічим не відрізняються від оплати в банку. Природно, крім того, що вам не доведеться оплачувати послуги банку, і ви заощадите масу часу. Якщо ви не довіряєте онлайн-банкінгу, можете заплатити за допомогою терміналів, які не беруть комісії.
Економія води
Перед тим як виїхати кудись на кілька днів, зафіксуйте показання лічильника. Якщо після вашого повернення вони змінилися, викличте фахівця, щоб він перевірив справність сантехніки.
Якщо ви помітили, що кран почав протікати, негайно зверніться до сантехніку. Пам'ятайте, що за місяць з крана може накапати кілька сотень літрів води. Якщо ви віддасте перевагу душу замість ванною, то зможете домогтися п'ятикратної економії води. Ще більше вам вдасться заощадити, якщо ви обладнаєте душ насадкою з меншими отворами.
Якщо ви заміните систему з двох вентилів і рукоятки на ричагові крани, то зможете заощадити приблизно 5 літрів води за один раз. Економія досягається завдяки тому, що ричагові крани відразу подають змішану струмінь і вам не треба даремно витрачати воду, поки ви регулюєте температуру.
На бачок унітазу варто встановити кнопку економічного зливу, а сам унітаз не слід використовувати як відро для сміття, щоб не користуватися зливом даремно.
Коли ви чистите зуби, слід вимикати воду або попередньо набирати її в чашку. Таким чином можна заощадити близько 900 літрів води в місяць.
Подбайте, щоб у вашому домі була сучасна побутова техніка. Особливу увагу приділіть вибору пральної і посудомийної машин. Купуйте техніку класу «А», яка дозволить заощадити не тільки воду, але й електроенергію. До речі, завдяки посудомийній машині протягом року можна заощадити близько 12 тис. літрів води!
Економія електроенергії
Визначте, які прилади споживають найбільше енергії і обмежте їх використання. Цікаво, що одним з найбільш потужних приладів в господарстві є... фен. Тому в теплу пору року радимо взагалі його не використовувати.
Слід замінити лампи наколювання на енергозберігаючі. Вони прослужать вам набагато довше, ніж звичайні, і при цьому їх надійність не залежить від частоти перемикань. Цей простий крок дозволить заощадити 50-80% електроенергії.
Один з самих кращих способів заощадити електроенергію – встановити двозонний лічильник і перерозподілити споживання енергії так, щоб левова його частка припадала на час з 23:00 до 7:00. Справа в тому, що електроенергія, спожита в нічний час, коштує в два рази дешевше. На практиці цей метод дозволяє скоротити щомісячні витрати енергії приблизно на 25%.
Коли готуєте їжу, завжди накривайте каструлю кришкою. Крім того, розмір конфорки повинен бути порівнянним з розміром ємності, яку вона гріє. Приблизно 50% електрики витрачається марно внаслідок поганого контакту. На кухні варто використовувати посуд з нержавіючої сталі, яка менш енергозатратна, ніж її аналоги. Ви можете сміливо вимикати електроплиту за 5 хвилин до готовності страви – воно дійде на залишковому теплі.
З метою економії воду слід кип'ятити на газовій плиті, а не в електричному чайнику. Якщо ж ви користуєтеся електрочайником, то стежте, щоб у ньому не утворювалася накип, який збільшує тривалість нагрівання. Коли нагріваєте воду в чайнику, наливайте в нього рівно стільки води, скільки вам необхідно.
Якщо ви залишаєте будинок більш ніж на 12 годин, слід вимкнути всі пристрої з розеток. Коли домашня техніка знаходиться в режимі очікування, це призводить до додаткових 7-8% у квитанції за електроенергію.
Важливу роль відіграє правильне використання побутових приладів. Наприклад, холодильник краще поставити подалі від кухонної плити, бойлера, нагрівача і прямих сонячних променів. За допомогою сучасних мультиварок можна одночасно готувати кілька страв, що дозволить зберегти не тільки електроенергію, але і газ.
Економія на опаленні
Економія стає можливою в квартирах і приватних будинках з встановленими лічильниками газу та індивідуальними опалювальними пунктами. Тоді економити газ дозволяє раціональне використання тепла та гарячої води.
Головне – не допускати неефективного використання тепла. Для цього достатньо прийняти низку простих, але дієвих заходів.
Перш за все варто встановити металопластикові вікна. З їх допомогою ви зможете зберегти приблизно 50% тепла в квартирі. Якщо ви не можете дозволити придбання металопластикових вікон, утепліть восени двері і вікна.
Надійна вхідні двері, цілі вікна, утеплений фасад дозволяють заощадити 30% тепла.
Слідкуйте за тим ,щоб тюль не закривав батарею, адже через це втрачається 3-4% тепла. Ідеальний варіант – поставити за батареєю тепловий екран з фольги, який зможе відбивати тепло і повертати його в кімнату. Якщо пофарбувати батареї в темний колір, то вони будуть випромінювати на 8% більше тепла, ніж білі.
У холодну пору краще не відкривати кватирку. Замість цього ненадовго повністю відкрийте вікно, щоб провести інтенсивне провітрювання кімнати.
Якщо ви встановите склопакети, то високий ступінь теплоізоляції, яку вони забезпечують, дасть можливість зменшити витрати тепла на 50%.
Можна встановити прокладки з алюмінієвої фольги під пальник. У підсумку плита буде не так грітися і бруднитися, а ви зможете заощадити газ.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу