Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

РРО-2018. Хто повинен, а хто може не застосовувати РРО при продажу товару

Редакція

04.01.2018 28169 17 2

20 грудня вступили в силу зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України" Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ". А саме: змінився граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій, при перевищенні якого застосування РРО є обов'язковим (в тому числі і для ФОП-єдинників), а також змінено перелік форм і умов проведення розрахункових операцій, при яких РРО не застосовується.

Граничні межі

Змінами встановлено, що граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (наданні послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, становить 500 тис. гривень на один суб'єкт господарювання, і 250 тис. Гривень - на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів або надання послуг.

Також встановлено, що платники єдиного податку другої та третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн. гривень, обов'язково застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Форми і види діяльності, при яких РРО не застосовується

До переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, включені наступні позиції:

    Роздрібна торгівля продовольчими товарами (крім підакцизних товарів), яка здійснюється фізичними особами-підприємцями, які сплачують єдиний податок;

    Продаж талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю в кіосках та салонах транспортних засобів для проїзду в електротранспорті, на морських і річкових суднах;

    Надання побутових послуг з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, ремонт квартир, приготування їжі, прання білизни, хімічна чистки, ремонт взуття, швейних і трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, металевих виробів фізичними особами - підприємцями, які здійснюють господарську діяльність (крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування операці ия) і не використовують працю найманих осіб;

    Продаж товарів з розносок і ручних візків, надання послуг у салонах на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті за переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України за поданням Мінінфраструктури.

    Видача дозволів на право здійснення любительського і спортивного рибальства на основі спеціального використання водних живих ресурсів та на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка).

У той же час, торгівля державними лотерейними квитками з переліку виключено.

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 17

Кращі матеріали