Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Перевірки по-європейськи. Як інспектуватимуть вітчизняних виробників продуктів

24.05.2018


Держспоживслужба почала працювати за новими правилами перевірки якості харчових продуктів, які повинні допомогти позбутися нескінчених хабарів. 

Для бізнесу немає нічого страшнішого, ніж перевірка з боку санепідемстанції, Держспоживслужби та різних інспекторів. Чимало підприємців просто включають у постійні витрати видатки на хабарі.

Утім, віднедавна ця практика має шанс лишитися у минулому. У квітні цього року в Україні почав діяти закон Про нову систему перевірки якості та безпеки харчових продуктів.

Що він змінить і як допоможе у захисті від поборів із боку різних служб?

До цього майже 10 років діяв закон Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів. 

Активні дії України у напрямку євроінтеграції призвели до висування нових вимог у сфері контролю якості продуктів.

Відтепер Держспоживслужба без попередження, але з обов’язковою відеофіксацією інспектора – може завітати до кафе, ресторанів, супермаркету, або профільних підприємств із «візитом». Штрафні санкції, у разі виявлення правопорушень, можуть становити до 70 тис. грн.

Наразі система управління безпечністю харчових продуктів – так звана HACCP -  застосовується практично в усьому світі. Надійного захисту споживачів від небезпек, які може спричинити  харчова продукція, вимагає законодавство ЄС, США, Канади, Японії, Нової Зеландії та багатьох інших країн світу. Тепер до цього списку додалася й Україна.

З 20 вересня 2018 року почнуть перевіряти великі підприємства, а з 20 вересня 2019 року почнуть перевіряти також і малі потужності. Усі наші ресторани, підприємства, що працюють із їжею, теж повинні будуть зареєструвати потужності. Це можна зробити онлайн. І це теж перевірятиме Держпродспоживслужба.

З новими правилами, перевірки стануть більш прозорими, а вимоги хоч і не досконалими, але зрозумілими - стверджують власники закладів громадського харчування.

Зараз в правилах чітко прописані критерії оцінки і передбачений європейський підхід: «Якщо узяти європейський досвід, точки громадського харчування, наприклад, в Угорщині навіть у підземних переходах в метро мають проточну воду. В Україні велика частка роздрібної продукції продоється там де проточної води немає.

Отже, нові правила перевірки якості продуктів можуть лише на краще змінити ситуацію в країні загалом та у бізнесі - зокрема. Тож - і конкуренція може стати здоровою, а корупція - неможливою.

https://biz.nv.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали