Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Принцип роздільного збору відходів в Україні

Редакція

07.12.2016 135 0 0

Експерти закликають владу прискорити впровадження в Україні приципа роздільного збору відходів.

Багато країн на початковому етапі впровадження концепції розширеної відповідальності виробника противилися цьому, так як це збільшує витрати компаній. Але, в кінцевому підсумку, впровадження принципів розширеної відповідальності збільшувалася, скорочуючи обсяги вивезення відходів на звалища, так як сортовані відходи йшли на переробку.

Перше, що необхідно впровадити, це роздільний збір відходів. Адже збираючи все в одну корзину, ми втрачаємо близько 30% ресурсоцінних відходів.

Присутній на конференції старший радник з Голландії з міжнародного співробітництва у сфері управління водними ресурсами і навколишнім середовищем Герман Хьюсман зазначив, що в Європейському Союзі діє рамкова директива по відходам 2008 року, згідно якої країни поступово збільшують питома вага відходів, що йдуть на переробку.

Що дасть роздільний збір відходів

Роздільний збір відходів стимулює відповідальність, а місто отримує свою вигоду у вигляді зниження обсягів відходів, тому Україні слід перейняти досвід європейських країн.

Одна з ініціаторів законопроекту про відходи упаковки народний депутат Олена Бабак зазначила, що Кабінет міністрів повинен якнайшвидше затвердити стратегію поводження з відходами, в якій і будуть встановлені принципи розширеної відповідальності виробника.

Даний законопроект передбачає оплату населенням тільки вивезення несортованих відходів.

Міністерство екології та природних ресурсів планує в середині грудня цього року презентувати проект стратегії поводження з відходами, у розробці проекту якій беруть участь консультанти Європейського банку реконструкції та розвитку та німецького товариства міжнародного розвитку GIZ.

У міністерстві зазначили, що одним з базових принципів стратегії буде розширена відповідальність виробників упаковки. Законопроект «Про упаковку та відходи упаковки», розроблений групою з 26 депутатів Верховної Ради, передбачає створення організацій розширеної відповідальності виробників товарної продукції в упаковці, які від їх імені будуть фінансувати організацію роздільного збирання та утилізацію відходів упаковки. У законопроекті встановлюються підвищені норми з переробки упаковки на п'ятирічний період.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/printsi...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали