Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Уряд пролонгує дію механізму компенсації 25 % вартості сільгосптехніки українських виробників

03.07.2025

Кабмін ухвалив рішення виділити додатково 700 млн грн на програму часткової компенсації 25 % вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Рішення було прийнято на засіданні Уряду 2 липня 2025 року.

«Додаткові 700 млн грн допоможуть агровиробникам продовжити оновлювати парк обладнання на вигідних умовах, а також стимулюють додатковий попит на продукцію підприємств, які виробляють техніку та обладнання для агросектору. За перші шість місяців поточного етапу програми машинобудівники вже реалізували понад 3 400 одиниць вітчизняної техніки на понад 2,4 млрд грн. Держава за цей період вже виплатила понад 492 млн грн компенсацій. Стабільне фінансування програми дозволить підприємствам не лише збільшити виробництво, а й створити сотні нових робочих місць, вплинути на розвиток суміжних галузей. Підтримка вітчизняного машинобудування, в тому числі аграрного, – це один зі стратегічних пріоритетів політики «Зроблено в Україні», – зазначив заступник міністра Андрій Телюпа.

За розрахунками Мінекономіки, виділення додаткових 700 млн грн дозволить задовольнити до 3 тисяч заявок сільськогосподарських товаровиробників, сприятиме зростанню частки вітчизняної техніки на ринку, а також створенню 600–700 нових робочих місць.

Компенсація 25 % вартості (без ПДВ) надається за сільськогосподарські техніку та обладнання, яка містить не менше 60% української складової. Для окремих категорій – комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів – діють спеціальні умови. Перелік агротехніки та обладнання з підтвердженим рівнем локалізації публікується на сайті Мінекономіки. Наразі в ньому 13 807 технічних найменувань від 157 виробників.

На початку квітня Уряд змінив правила участі у програмі компенсації 25 % вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання: тепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР).

У 2024 році за програмою компенсації 25 % було придбано 5 311 одиниць техніки на суму понад 4,2 млрд грн. Держава компенсувала майже 877 млн грн.

Як працює програма

Агровиробники, щоб скористатися програмою компенсації 25 % вартості, мають обрати техніку або обладнання з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати його та подати заявку через уповноважений банк. У програмі беруть участь34 банки.

Виробники, які бажають включити свою продукцію до переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подавзаявку на офіційному сайті Міністерства.

Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу.

Мінекономіки

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Уряд розширив перелік товарів, які підлягатимуть локалізації під час публічних закупівель
Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Рі...
03.07.2025
Працівник вимагає запровадити дистанційну роботу: дії роботодавця
У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може праці...
03.07.2025
Е-повідомлення про помилкову сплату платежів: роз’яснення ДПС
З метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску в Електронному кабінеті платника розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення». Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна не подавати д...
Кращі матеріали