Правильний інвестиційний проект
23.06.2016 1322 0 1
Бізнес-план інвестиційного проекту є документом, в якому представлені головні переваги проекту, а саме – прибутковість, відповідність існуючим правовим і економічним нормативними документами, стійкість до можливої нестабільності економіки, показники його ефективності, якісні відмінності від існуючих проектів. У ньому мають бути представлені довгострокові перспективи інвестиції, а саме подальша можливість розвитку і розширення виробництва. Якщо ви хочете правильно відкрити свій бізнес і якісно розвинути його, — прочитайте даний бізнес-план, кожен з його пунктів, і постарайтеся максимально правильно повторити його у своїй справі, або ж обробити його під ваші умови, але з максимальною точністю.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО СКЛАДАННЮ БІЗНЕС-ПЛАНУ
При написанні бізнес-плану слід лаконічно, чітко, правильно, структуровано і грамотно викласти весь матеріал. Текст повинен бути дуже легкий для сприйняття, а також надавати максимум достовірної і правильної інформації для інших учасників вашого інвестиційного проекту.
Важливо, щоб простежувалася логічний зв'язок між усіма частинами документа від початку до кінця тексту.
Основні принципи складання бізнес-плану:
- Точність і достовірність використовуваної інформації;
- Достатня кількість необхідних параметрів і даних, які будуть використовуватися для прийняття вірних рішень на кожному етапі реалізації інвестиційного проекту;
- Використання тільки по-справжньому важливою інформацією для забезпечення стислості бізнес-плану;
- Рівномірний розподіл інформації сприятиме більш швидкому розгляду;
- Не слід використовувати спірні твердження, а також суперечливі або некоректні формулювання;
- Слід уникати надмірно прикрашених переваг, не підкреслюючи при цьому безперечні переваги.
Виходячи з перерахованих вище принципів, випливає, що тільки стислість, переконливість і доступність для людей з різною спеціалізацією може зацікавити інвестора. Перевантаженість бізнес-плану технічними подробицями, помилкова або свідомо прикрашена інформація може сильно зіпсувати враження.
Помилки при складанні бізнес-плану інвестиційного проекту призведуть до неможливості вирішення таких основних завдань:
- Чітко сформульовані цілі фірми, що надає проект, а також установлення термінів, що регламентують часові і кількісні показники досягнення цих цілей;
- Створення взаємопов'язаних виробничих, організаційних і маркетингових програм, реалізація яких сприятиме досягненню поставлених цілей;
- Вирішення питання про обсяг і фінансування проекту;
- Своєчасне визначення потенційно небезпечних для проекту ситуацій та їх запобігання;
- Створення системи повного контролю процесу, проекту, який розвивається, на всіх стадіях;
- Повноцінне обґрунтування значимості проекту, у повному обсязі розкриває перспективи вкладення грошових коштів.
Створення добре структурованого бізнес-плану інвестиційного проекту дозволить поглянути на нього під іншим кутом, тим самим виявивши можливі труднощі, що виникають у більшості проектів на перших етапах.
ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРИ БІЗНЕС-ПЛАНУ
Хоча структура бізнес-плану та не регламентована нормативними документами, слід дотримуватися усталених негласних правил, які можуть відрізнятися в залежності від характеру і масштабу інвестиційного проекту. Бізнес-план повинен обов'язково включати в себе основні відомості про фірму-проектоустроителе, такі як: опис сфери діяльності фірми, статистика про успішність ведення справ, стійкість положення на внутрішньому або зовнішньому ринку і т. д.
Традиційно, бізнес-план починають з титульного аркуша, який несе основну інформацію про составителях документа, час і місце складання. Назва проекту, зазначена на титульному аркуші, має висвітлювати суть проекту. Наступна сторінка присвячена змісту, яке задає відповідність між номером сторінки й смисловий кордоном розділу. Після слід найважливіша інформація про ініціюванні проект підприємстві, рід його діяльності, метою проекту і можливих інвестиційних витратах на надання послуг або виробництво товарів.
РЕЗЮМЕ ПРОЕКТУ
Ця частина бізнес-плану дозволяє інвестору ознайомитися з інформацією про фірму і рід її діяльності. Надані відомості дозволять потенційному інвестору судити про успішність майбутнього капіталовкладення. З даних про майбутній виробництві, зазначених у резюме, можна зробити висновки про основні переваги та недоліки нового проекту.
ОПИС ПІДПРИЄМСТВА І ГАЛУЗІ
Даний розділ, інша назва якого «Види товарів і послуг», присвячений нинішньому стану всієї галузі, положення підприємства на ринку.
В цьому розділі потрібно детально описати спектр послуг або товарів з описом головних позитивних сторін для майбутнього покупця і присутніх недоліків з усіма можливими шляхами їх вирішення.
Необхідно зробити акцент на різниці між товаром, який фірма збирається представити на ринку, та тим, який вже є. Цей пункт є надзвичайно важливим, так як попит на товар або послугу прямо пропорційний кількості унікальних і корисних якостей продукту, описаного в плані.
СУТНІСТЬ ПРОЕКТУ
Цей пункт повинен містити в собі головні цілі створення проекту, його переваги, кількість, характеристику продукту, а також її конкурентоспроможність на ринку вже наявних подібних товарів і послуг. В описі проекту слід вказати його головні стадії розвитку – від виникнення ідеї, передумов, перших досліджень до кінця експлуатації інвестиційного проекту.
ОБ'ЄКТИВНА ОЦІНКА ЗБУТУ І РИНКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ
У цьому пункті потрібно зібрати всі наявні фактичні матеріали. Це необхідно для того, щоб майбутній інвестор міг зробити висновки про те, на який контингент розрахований продукт і яке місце він імовірно займе на ринку. Важливим є надання переконливих і аргументованих доводів про конкурентоспроможність проекту.
МАРКЕТИНГ-ПЛАН
В пункті, присвяченому маркетингу, потрібно описати методи досягнення бажаних обсягів продажу товару й шляхів його доведення до покупця. У бізнес-плані обов'язковим є зазначення стратегії маркетингу, схематичне опис утворення ціни, способи збільшення товарообігу. Бажано оцінити ймовірність помилок і прорахунків з зазначенням можливих збитків у такому випадку. Важливе значення має план передпродажної підготовки і обслуговування покупців товарів або послуг, реклама і думка користувачів про продукти і фірмі в цілому.
ПЛАН ВИРОБНИЦТВА
У цьому пункті потрібно переконати майбутніх партнерів, що підприємство зможе виготовляти заявлена кількість продукції високої якості і у встановлені терміни.
ОБ'ЄКТИВНА ОЦІНКА МОЖЛИВОГО РИЗИКУ ТА СПОСОБИ СТРАХОВКИ
Тут мають бути висвітлені можливі проблеми підприємства, які можуть з'явитися в ході реалізації інвестиційного проекту, з докладним описом можливих методів вирішення цих труднощів.
ФІНАНСОВИЙ ПЛАН ПРОЕКТУ
У цьому пункті необхідно провести оцінку потенціалу компанії і спланувати її фінансову діяльність, так як це є обов'язковим для характеристики виживаності фірми та ефективності використання грошей, вкладених у проект.
ПЛАН ОРГАНІЗАЦІЇ СТРУКТУРИ ФІРМИ
В даному розділі потрібно лаконічно охарактеризувати організаційну структуру компанії, вказати значення і роль кожного підрозділу структури, взаємодія виконавців і служб між собою, методи контролю втілення інвестиційного проекту.
ВИСНОВОК
Пункт містить головні висновки та основні пропозиції, тобто стислий високоінформативний висновок про сутність, цілі і кінцеві результати проекту.
Бізнес-план – це документ, складний за своєю структурою. У його розділах повинні бути докладно викладені аспекти діяльності фірми. У складі розділів допускається варіабельність. Важливо запам'ятати, що ефективність впливу плану на потенційного інвестора має пряму залежність від кількості і переконливості інформації.
Якщо ви будете влаштовувати свій бізнес строго за цим бізнес-планом, то у вас не виникне ніяких питань і несподіванок у відкритті свого власного інвестиційного проекту. Тут описано всі до єдиної дрібниці, починаючи від необхідних початкових вкладень, закінчуючи максимальним прибутком, яку ви можете отримати, та періодом окупності даного підприємства. При відкритті свого бізнесу не варто покладатися на свою інтуїцію, яка може підвести, а варто дотримуватися певного і конкретного бізнес-плану, який з величезною радістю і задоволенням представляє вам наш ресурс.
Джерело: http://delaidengi.info/topics/praviln...
Коментарі до матеріалу